"Ăsta e cel mai mare adversar al nostru". Care au fost nemulțumirile lui Deac după victoria categorică cu CFR Cluj

Ciprian Deac CFR Cluj fc voluntari Superliga
Data publicarii: Sambata 12 Martie 2022, 22:48
Data actualizarii: Sambata 12 Martie 2022, 22:54

CFR Cluj s-a impus fără probleme în meciul cu FC Voluntari, scor 3-1.

Campioana en-titre a început perfect play-off-ul Ligii 1. După o primă repriză fără goluri, cu o ocazie mare în dreptul lui Susic, CFR a deschis scorul prin Debeljuh, în minutul 49. Oaspeții au egalat, prin Costin, după o gafă a lui Susic, în minutul 71.

Șapte minute a durat bucuria ilfovenilor. Deac și-a dus echipa în avantaj, cu o super-execuție, de la marginea careului, în minutul 78, iar Petrila a închis tabela de marcaj în minutul 82, după o pasă bună a lui Omrani.

La finalul partidei, Ciprian Deac a vorbit despre meciul câștigat, scoțând în evidență problemele cu care s-au confruntat pe parcursul întâlnirii.

"E important că am câștigat. A fost un meci greu, terenul nu l-am văzut să arate așa rău de când sunt aici. Cel mai mare adversar al nostru în acest moment este terenul. Mă bucur că am câștigat în aceste condiții.

Doar o execuție putea să deblocheze acest meci, s-au mobilizat foarte bine și s-au apărat foarte bine. Pe un asemenea teren e foarte greu să pasezi și să combini. Eu nu am mai crezut la 1-1 că putem să marcăm.

E bine că ne-ați lăsat cu 7 puncte. Bine că nu se mai înjumătățesc și acestea. E o presiune imensă aici, nu se acceptă locul doi aici.", a declarat Ciprian Deac după meci, la DigiSport.