Arsenal face spectacol si in 10

Data publicarii: Luni 03 Septembrie 2007, 10:45
Data actualizarii: Luni 03 Septembrie 2007, 10:45
VEZI AICI: ARSENAL 3-1 PORTSMOUTH

Arsenal a pus tunurile pe Portsmouth. Adversara Stelei din grupele Champions League, Arsenal Londra, a castigat, duminica, intalnirea din campionat impotriva lui Portsmouth, scor 3-1, desi a evoluat aproape o repriza in inferioritate numerica.

"Tunarii" au avut un debut de partida furibund si au deschis scorul inca din minutul 7. Starul echipei, Van Persie, a fost faultat in careu si Adebayor a transformat penaltyul, marcand in premiera in acest sezon.Golul rapid primit le-a pus plumb in ghete celor de la Portsmouth, in timp ce elevii lui Arsene Wenger, ajutati de cantecele fanilor de pe Emirates, au continuat atacurile. Fabregas a punctat si el in minutul 35  cu un sut din 5 metri. La 2-0, Senderos a fost eliminat imediat dupa pauza, insa Rosicky a facut 3-0. Pentru oaspeti a redus in diferenta Kanu in minutul 60.