Andrei Prepeliță, după înfrângerea cu Gaz Metan: ”Echipa nu a jucat rău”

Andrei Prepelita FC Arges Superliga Prepeliță vrea transferuri după victoria cu Dinamo! Antrenorul îi dedică victoria legendei Nicolae Dobrin
Iosif Pintilie
Data publicarii: Luni 06 Decembrie 2021, 22:39
Data actualizarii: Marti 07 Decembrie 2021, 00:18

FC Argeș a pierdut duelul cu Gaz Metan Mediaș.

Piteștenii au pierdut cu 2-1 meciul, deși au condus cu 1-0. Golul victoriei a fost marcat în prelungiri, iar după meci, suporterii lui FC Argeș au cerut demisia antrenorului Andrei Prepeliță. Acesta a comentat nemulțumirea fanilor.

"Păcat, pentru că băieții au muncit. Am avut inițiativa, am controlat jocul, cred că nu este niciun fel de dubiu. Doar că în minutele de prelungiri, și în prima repriză, și în a doua, nu am rămas concentrați. Am luat un gol din aut și un contraatac. Dacă nu am înscris până în minutul 90+4, nu mai trebuia să ne expunem și trebuia să rămânem organizați, se termina egal. Probabil și așa era o frustrare, că am avut multe ocazii.

Am înțeles că a fost penalty clar (n.r. – asupra lui Ionuț Șerban, în minutul 47). Nu vreau să comentez arbitrajul, deși se acutizează aceste probleme. Nu mai putem vorbi ipotetic, asta a fost istoria meciului de azi. Ridicăm capul și mergem să ne batem pentru punctele rămase în joc.

Au mai cerut demisia și în primele meciuri, suporterii la Pitești sunt foarte exigenți, ei știu acea echipă mare a Piteștiului și au pretenții de la noi. Știm asta, încercăm să le satisfacem dorințele, dar azi atât s-a putut. Nu cred că echipa a jucat rău, am avut ocazii, am dominat adversarul. E decizia suporterilor ce strigă, noi muncim și facem totul să fie bine. Suntem piteșteni și nicidecum nu am face ceva împotriva echipei. În fotbal e momentul și momentul de astăzi n-am știut să-l gestionăm", a spus Andrei Prepeliță.