Andrei Cristea: "A fost penalty CLAR. Daca nu castigam cu Steaua eram in cap rau de tot"

Andrei Cristea Dinamo Superliga
Data publicarii: Vineri 29 Octombrie 2010, 22:29
Data actualizarii: Vineri 29 Octombrie 2010, 23:08

Dinamo a castigat cu 3-2 in fata celor de la Gaz Metan Medias si a bifat a 4-a victorie consecutiva. Oaspetii sunt insa tristi si ii acuza pe dinamovisti ca au castigat cu ajutorul arbitrilor. Dinamo a primit vineri seara al 8-lea penalty in acest sezon.

Andrei Cristea a inscris din penalty in minutul 69, cand Dinamo era condusa cu 2-1 de catre Gaz Metan. Scarlatache a adus victoria baietilor lui Andone si a inscris pentru 3-2 in minutul 73. Dinamo are 23 de puncte dupa 13 etape si in aceste moment este pe locul 5 in clasament, peste Steaua (21 puncte si un nedisputat)

Mie mi s-a parut penalty clar, dar nu mai conteaza acum. Este o victorie muncita si suntem fericiti. Nu ne intereseaza spectacolul ci punctele si trofeele. Este bine ca am reusit sa revenim si am demonstrat ca suntem o echipa puternica. Ne dorim sa mai legam o victorie si sa ne batem acolo sus. Ne-am obisnuit cu putini suporteri. Avem sanse mari sa prindem un loc pe podium insa mai avem nevoie de multe victorii.

Sunt probleme mari peste tot si trebuie sa avem rabdare. Avem 4 victorii insa nu putem sa spunem ca o sa fim campioni de toamna. Daca nu castigam cu Steaua eram in cap rau de tot acum”, a declarat Andrei Cristea la gsptv.

Alexe: "Am primit foarte usor cele doua goluri"

“Sunt bucuros pentru ca am castigat. Suntem intr-o situatie destul de grea insa victoriile aduc victorii. O sa mergem cu un moral bun pentru meciul cu CFR Cluj. Am intors cu noroc rezultatul cu Medias. Am primit foarte usor cele doua goluri. Am avut caracter si am reusit sa intoarcem meciul. Eu cred ca a fost penalty, daca arbitrul a dictat asa, inseamna ca asa a fost. Suporterii au ramas in casa din cauza frigului. Le multumim celor care au venit. Acum ne gandim numai la meciul cu CFR Cluj. Imi doresc un egal la derbiul dintre Rapid si Steaua. O sa fie un meci oarecare pentru ca pe primul loc acum este Otelul. Vrem ca la sfarsitul turului sa fim cat mai sus”, a spus Marius Alexe.