VIDEO Andrea Compagno iese din echipa lui FCSB! Anunțul lui Gigi Becali

Data publicarii: Marti 24 Ianuarie 2023, 11:16
Data actualizarii: Marti 24 Ianuarie 2023, 11:56

Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, a oferit o primă reacție după startul cu dreptul în 2023 al echipei sale, 1-0 contra lui FC Hermannstadt, în campionat.

Unicul gol al meciului de la Sibiu a fost marcat de Billel Omrani, iar Gigi Becali anunță că fostul atacant de la CFR Cluj și-a câștigat locul în echipa de start, cel puțin pentru moment.

Gigi Becali: "Va juca Omrani acum!"

"Nu e normal Omrani? Dacă a dat omul gol, și-a mai revenit, pentru că venise și se lovea mingea de el. Acum normal că o să joace el", a spus Gigi Becali.

Întrebat dacă titularizarea lui Billel Omrani reprezintă trecerea pe banca de rezerve a golgheterului Andrea Compagno, Becali a răspuns: "Păi, ia el (n.r - locul lui Compagno)! Ai văzut, a jucat David (n.r - Miculescu), acum o să joace Cordea. Depinde când îl bagi. La FCSB intri și joci, nu e timp de așteptare. Când joci, trebuie să demonstrezi. E bine că e în concurență în atac. Văd că și Florinel Coman și-a revenit".

• Andrea Compagno a fost înlocuit la pauză în meciul cu FC Hermannstadt. În locul italianului a fost introdus Andrei Cordea, iar în poziția de vârf a evoluat timp de aproximativ 20 de minute David Miculescu.

Compagno a marcat în acest sezon 14 goluri în 24 de meciuri pentru FC U Craiova și FCSB. La vicecampioană, italianul a punctat de 9 ori în 17 apariții din toate competițiile.

De partea cealaltă, Billel Omrani, transferat în septembrie, a marcat în 12 meciuri doar două goluri: unul în meciul cu Chindia (2-0) și unul în meciul cu Hermannstadt (1-0).