"Am reușit să le închid gura". Reacția lui Dan Nistor după golul victoriei marcat cu Farul Constanța

Dan Nistor Farul Constanta U Cluj Superliga Dan Nistor / Foto: Sport.ro
Data publicarii: Miercuri 28 Februarie 2024, 20:52
Data actualizarii: Miercuri 28 Februarie 2024, 21:13

U Cluj a învins-o pe Farul Constanţa cu scorul de 1-0 (1-0), pe teren propriu, într-un meci din etapa a 28-a a Superligii de fotbal.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Dan Nistor (34). Farul Constanța a încheiat meciul în inferioritate numerică, după ce Cristian Ganea a primit al doilea cartonaş galben, în minutele de prelungire.

U Cluj venea după cinci meciuri consecutive fără victorie, două eşecuri şi trei egaluri. Campioana României are o singură victorie în ultimele cinci etape, două eşecuri şi două egaluri.

Reacția lui Dani Nistor după U Cluj - Farul Constanța 1-0

După meci, Dan Nistor a avut o replică pentru cei care l-au criticat în ultima perioadă și a vorbit despre ultimele partide din sezonul regulat și lupta pentru play-off.

"A fost un meci greu, ne bucurăm că am câștigat și sperăm să câștigăm și ultimele două meciuri.

(n.r. Ai suferit că ai fost criticat în ultimele etape?) Sincer, da! Am fost destul de dezamăgit, dar știți că nu joc singur. Suntem mai mulți în teren, dar în fine. Ce să facem, mergem înainte. Personal sunt fericit că am reușit să le închid gura, sper ca și la meciul viitor să fac acest lucru. Cred că acest public minunat merită să aibă o echipă care să joace în play-off.

Cred că o să fie cel mai dificil meci din acest campionat, practic cei de la Botoșani nu mai au nimic de pierdut. Începând de mâine trebuie să ne refacem cât mai repede, pentru că meciul vine imediat", a declarat Dan Nistor, la finalul partidei.