"Am auzit că s-a supărat pe mine". Răspunsul lui Sebastian Mailat pentru Edi Iordănescu

Sebastian Mailat edi iordanescu FC Botosani Superliga
Data publicarii: Vineri 14 Aprilie 2023, 23:44
Data actualizarii: Vineri 14 Aprilie 2023, 23:49

FC Botoşani a învins-o pe UTA Arad cu scorul de 2-0, în deplasare, într-un meci din etapa a patra din play-out-ul Superligii.

Ambele goluri ale oaspeţilor au fost înscrise de Sebastian Mailat (minutele 12, 36), al doilea după o eroare a portarului ucrainean Danilo Kucer.

Cea mai mare ocazie a orădenilor a venit pe final, când Claudiu Keşeru a trimis mingea în transversală din lovitură liberă (minutul 90+3).

La finalul partidei, marcatorul dublei pentru moldoveni a vorbit despre prestația sa, dar și despre disputa de la distanță, cu Edi Iordănescu.

"Echipa mă ajută și are încredere în mine. Sunt modest pentru că știu unde aș vrea să ajung și știu că pot, ăsta e cel mai important lucru. Sunt genul care îmi place să las capul în pământ și să muncesc cât mai mult. Când am rezultate, mă bucură acest lucru.

Vrem să prindem primele două locuri din play-out, cred că ne putem îndeplini obiectivul.

Nu știu dacă mă ignoră selecționerul. Datorită interviului pe care l-am dat, am auzit că domnul Edi s-a supărat pe mine. Dar n-am bătut nicio secundă un apropo spre el.

Cu siguranță, mă motivează acest lucru, dar sunt un băiat modest, țin capul plecat și muncesc. Când va crede domnul Edi că îmi este rândul și că pot să fac față la națională, cu siguranță mă va chema", a spus fotbalistul.