VIDEO Adrian Mititelu Jr a răbufnit la pauza derby-ului Craiovei: "Incredibil așa ceva! Suntem furați și cu VAR". Clipurile postate

Adrian Mititelu adrian mititelu jr FC U Craiova Istvan Kovacs Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Duminica 07 August 2022, 22:53
Data actualizarii: Duminica 07 August 2022, 22:58

Adrian Mititelu Jr, fiul patronului de la FC U Craiova, a reacțioant dur în timpul derby-ului cu Universitatea Craiova.

FC U Craiova a controlat prima repriză, dar la pauză s-a văzut condusă cu 2-0. Universitatea Craiova a beneficiat de două lovituri de la 11 metri dictate de Istvan Kovacs, în minutele 41 și 45+4, care au fost transformate de Andrei Ivan și Sergiu Hanca.

FC U Craiova - Universitatea Craiova | Adrian Mititelu Jr: "Suntem furați și cu VAR"

Primul penalty a fost dictat după un fault în careu al lui Van Durmen asupra lui Markovic. Istvan Kovacs i-a făcut inițial semn jucătorului Universității Craiova să se ridice, însă ulterior a fost chemat la monitorul VAR și a dictat lovitură de la 11 metri.

Istvan Kovacs, care va arbitra și la CM 2022, a dictat un nou penalty în minutul 45+2 pentru un presupus henț al lui Bahassa în careu. Sergiu Hanca a șutat din lovitură liberă, iar jucătorul lui FC U a blocat, însă reluările par să arate că Bahassa a lovit mai degrabă balonul cu capul, nu cu brațul.

Totuși, la al doilea penalty, Istvan Kovacs nu a mai mers la monitorul VAR pentru a revedea faza.

Adrian Mititelu Jr a postat la pauza meciului un mesaj dur, spunând că echipa sa "este furată".