Adam Nemec a dat replica pe teren contra lui FCSB! Cum îl ironiza Mihai Stoica pe slovac luna trecută

Adam Nemec fc voluntari FCSB Mihai Stoica Superliga
Data publicarii: Luni 12 Septembrie 2022, 23:10
Data actualizarii: Luni 12 Septembrie 2022, 23:09

FC Voluntari a smuls un punct în deplasarea cu FCSB, de pe Arena Națională, scor 1-1, în runda a zecea din Liga 1.

FCSB a condus din minutul 82, după golul marcat de David Miculescu, însă finalul a fost de coșmar pentru vicecampioana României, care a rămas în inferioritate numerică din minutul 86, după ce Malcom Edjouma a văzut al doilea cartonaș galben.

Adam Nemec a dat replica pe teren contra lui FCSB

În prelungiri, Adam Nemec a obținut un penalty pentru FC Voluntari, după ce Risto Radunovic a alunecat și l-a faultat pe atacantul slovac în interiorul careului.

Tot Adam Nemec și-a asumat responsabilitatea executării loviturii de la 11 metri, iar slovacul l-a învins fără emoții pentru Ștefan Târnovanu, stabilind scorul final: FCSB - FC Voluntari 1-1.

Nemec le dă astfel pe teren replica celor de la FCSB. Luna trecută, atacantul dezvăluia că a refuzat-o în trecut pe formația bucureșteană, fapt care l-a determinat pe Mihai Stoica să aibă un discurs destul de dur la adresa actualului jucător de la FC Voluntari.

"Interesantă cariera lui. El n-a jucat pe nicăieri. Nu s-a bătut niciodată pentru trofee. El, trecând pe la Kaiserslautern, l-am rugat pe Tommy Neubert să aibă o discuție cu el, dar i-a spus că nu-l interesează și că nu vrea să lucreze cu Gigi.

Sunt mai multe motive pentru care a spus asta. Probabil îi e frică să vină să joace la nivelul ăsta. Sunt și unii care nu vor să intre în arena cu lei, gladiatori sunt puțini. Ia să mă uit pe cariera lui (n.r. – își scoate telefonul și caută profilul lui Nemec) Un gol în 14 meciuri la Pafos, a mai jucat pe la Erzgebirge Aue. N-a fost niciodată la o echipă de top.

Bun jucător. Dacă avea viteză, era în Premier League. N-are cifre formidabile, dar n-a fost un jucător rău. În al doilea lui descălecat la Dinamo, mi s-a părut că e cam gata, apoi a jucat bine la Voluntari", declara Mihai Stoica, în august, la Orange Sport.

Pentru Adam Nemec este al treilea gol marcat la FC Voluntari în acest sezon, după cele cu UTA Arad (3-0) și FC Hermannstadt (1-2).