Dinamo 1-0 Gaz Metan (Bratu, unicul marcator)

Dinamo Gaz Metan Medias LIVE Superliga
Data publicarii: Duminica 03 August 2008, 20:10
Data actualizarii: Duminica 03 August 2008, 23:17
Dinamo a invins in al doilea meci din acest sezon, in fata unei echipe care a stat bine in teren. VEZI DESFASURAREA MECIULUI

Fara Marius Niculae, dar cu Bratu si Danciulescu in linia de atac, Dinamo a castigat in fata lui Gaz Metan cu scorul de 1-0. Singurul marcator al meciului a fost Bratu, din penalty in minutul 27.

DINAMO: Lobont - Blay, Moti, Izvoranu, Pulhac - Torje, Ropotan, Cristea, Thiago - Fl. Bratu, Danciulescu

GAZ METAN: Stetca - Edson, Rafael dos Santos, Markovic, Buzean - Hoban, Sabou, Curtean, Dudita - Boaru, Prodan

90+4' Final meci
80'
Cartonas galben Lazăr este avertizat
72'
Vranjkovic îi ia locul lui Dănciulescu
70'
Schimbare Vidackovic îl schimbă pe Markovic
65'
Dinamo se joacă cu focul, fundaşii greşesc, Dudiţă intră în careu,dar Lobonţ se opune salvator
63'
Curtean trece pe lângă gol, de la 7 metri în lateral, trage tare, dar mingea trece pe lângă buturile lui Lobonţ
62'
Intra şi Falemi în locul lui Prodan
61'
Schimbare Boştină intră în locul lui Adrian Cristea, care este huiduit la ieşirea de pe gazon
60'
Cartonas galben Markovic este avertizat
55'
Dinamo a urcat, presează cu toate liniile, cornerele se succed la poarta oaspeţilor
51'
Bratu iese de la vestiare, schiopătează puternic
48'
Gazul începe în atac, Dudiţă trage tare, mingea ese deturnată în corner
46' Inceput repriza a doua La pauză fanii i-au dedicat o melodie lui Marius Niculae, care e în tribune. Începe repriza secundă
45'
Final prima repriza
43'
Torje iroseşte o bună şansă de gol, după o fază în viteză pe traseul Dănciulescu - Pulhac
37'
Schimbare Bratu s-a accidentat ÅŸi este schimbat cu Cristea
32'
Gazul încearcă să revină în joc, dar gazdele controlează cu autoritate partida
28'
Cartonas galben Markovic a fost avertizat pentru faultul la Thiago
27' Gol Bratu execută de data aceasta sigur şi deschide scorul
26'
Penalty Thiago pătrunde în careu, este faultat şi arbitrul acordă iar penalti
21' DANCIULESCU A RATAT PENALTYUL

20' Cartonas rosu Edson este eliminat
20' Penalty Torje este lansat în careu de Bratu, trage tare, dar Edson comite henţ şi se acordă penalti
20' Dinamo presează, Cristea e aproape de gol dar un fundaş oaspete scoate de pe linia porţii
15' Jocul al ofside al oaspeţilor funcţionează perfect, dinamoviştii sunt surprinşi des în această postură
10' Stetca se remarca printr-o iesire buna si o respingere la o centrare periculoasa a lui Thiago
8'
Oaspetii replica viguros, prin Boaru, care scapa de marcajul gazdelor, trage din careu, dar pe langa poarta

5' Dinamo incepe bine, in atac, doreste sa transeze partida cat mai repede
1'
Inceput de joc Incepe partida din "Stefan cel Mare", partida care a cauzat multe dispute datorita netelevizarii sale. Lovitura de deschidere e data de sarbatoritul Cornel Dinu, care este aplaudat de toata lumea