Poli Iasi 1-3 Vaslui (Bernsjak/Temwanjera, Canu, Ljubinkovic)

FC Vaslui LIVE Poli Iasi Superliga
Data publicarii: Duminica 03 August 2008, 19:15
Data actualizarii: Duminica 03 August 2008, 21:26

Popa de la Iasi spunea ca si-ar dori un patron ca Porumboiu. Vasluiul castiga si arunca Iasiul in lupta pentru evitarea retrogradarii inca din starul sezonului.

90+4' Final meci FC Vaslui a castigat cu scorul de 3-1.
90+2' Mircea Oprea, lansat de Viveiro, trage in Kuciak din pozitie favorabila.
90+1' Partida se va prelungi cu 3 minute.
89' Schimbare Iese Temwanjera, intra N. Jovanovic.
86' Schimbare Iese Aliuta, intra Zmeu.
85' Meciul a scazut in intensitatea, cele doua echipe gandindu-se la meciul urmator.
81' Schimbare Iese Burdujan, intra Gheorghiu.
76' Actiune spectaculoasa a lui Ljubinkovic, insa centrarea acestuia este respinsa de apararea Iasului.

70' Schimbare Iese Bratu, intra Miclea.
69' Ocazie imensa pentru FC Vaslui. Burdujan scapa singur cu Branet, insa prefera sa suteze in locul unei pase la Temwanjera.
65' Sfarlea executa o lovitura libera, direct in bratele lui Kuciak.
62' Viveiros patrunde in careu, insa alege sa traga la coltul scurt in locul unei pase.
60' Viveiros greseste preluarea, permitandu-i lui Hugo Luz sa intervina decisiv.
59' Cartonas galben Naidin primeste cartonasul galben.
58' Schimbare Iese Bernsjak, intra Viveiros.
55' Schimbare Iese Balba, intra Mircea Oprea.

53' Ljubinkovic duce scorul la 3-1 pentru oaspeti!
48' Gazdele par decise sa sa obtina mai mult de la acest meci. Milea obtine o lovitura libera de la 20 de metri, insa Stancu trage peste poarta.
46' Inceput repriza a doua Corpodean da startul celei de-a doua reprize.

45+2' Finalul primei reprize apartine Vasluiului care s-a instalat in jumatatea de teren a iesenilor.
44' Cartonas galben Stancu este avertizat dupa un fault asupra lui Hugo Luz.
43' Ionut Stancu trimite o bomba de la 35 de metri, Kuciak este nevoit sa boxeze in corner.
42' Cristi Munteanu reia din interior careului vasluian, insa mingea trece peste poarta lui Kuciak.
37' Gol: Aliuta executa o lovitura libera de pe partea stanga, Branet iese pe sub minge, iar Canu, aflat pe faza, impinge mingea in poarta goala.
33' Gol, Vaslui! Temwanjera egaleaza!
30'
Cristi Bratu suteaza de la 20 de metri, direct in bratele lui Kuciak.
27'
26'
Cartonas galben Corpodean il avertizeaza Cristi Bratu.
26'
27' Elevii lui Ionut Popa par sa faca pasul inapoi, mizand pe cartea contraatacului.
26' Cartonas galben Corpodean il avertizeaza Cristi Bratu.
26' Desi a fost mai prezenta in joc. echipa din Vaslui trebuie sa alerge dupa golul egalizator.
25' GOL POLI IASI! Bersnjak deschide scorul!

17' Ocazie mare pentru Vaslui. Aliuta centreaza de pe partea stanga, iar Canu reia din sase metri in bara.
15' Luz centreaza de pe partea stanga, iar Temwanjera trimita o lovitura de cap care trece putin pe langa poarta.
13' Reprezentanta noastra in turul doi preliminar al Cupei UEFA este mai prezenta in joc. Gazdele inca nu se regasesc.
12' Momente bune ale Vasluiului care obtine un corner. Aliuta executa, Branet respinge neconvingator, insa niciun elev al lui Hizo nu se afla in apropiere.
11' Lovitura libera pentru Vaslui de la marginea careului. N'Doye suteaza violent, insa Branet reuseste sa respinga in corner.
7' Temwanjera obtine o lovitura libera de la 20 de metri, perpendicular pe poarta lui Branet. Aliuta executa putin peste poarta.
6' Actiune de atac a Vasluiului, insa Burdujan greseste pasa destinata lui Ljubinkovic.
5'
Corpodean sanctioneaza un fault al lui N'Doye asupra lui Cristi Bratu, starnind nemultumirea lui Hizo.
4'
Ocazie pentru Poli Iasi. Sfarlea executa o lovitura libera de pe partea dreapta, iar Bernsjak reia cu capul peste poarta lui Kuciak.
2'
Cartonas galben Marian Aliuta primeste cartonasul galben dupa un fault la Balba.
1'
Inceput de joc Sorin Corpodean a fluierat startul partidei. Meciul se joaca fara spectatori.

POLI IASI: Branet - Munteanu, Ad. Ilie, Pecnik, Milea, Bersnjak, Naidin, Sfarlea, Balba, Cr. Bratu, I. Stancu. Antrenor: Ionut Popa

FC VASLUI: Kuciak - Buhus, Canu, D. Munteanu, Luzm Ljubinkovic, N'Doye, Aliuta, Temwanjera, Burdujan. Antrenor: Viorel Hizo