CFR 0-0 Poli Iasi! Fanii i-au cerut demisia lui Andone!

LIVE Poli Iasi Superliga
Data publicarii: Vineri 29 August 2008, 21:35
Data actualizarii: Vineri 29 August 2008, 23:39

CFR Cluj e in criza. Roma si Chelsea asteapta la colt. Trica si ai lui nu au reusit sa treaca nici de Poli Iasi. Este al patrulea meci consecutiv fara victorie pentru trupa lui Andone. CFR are doua victorii, doua egaluri si doua infrageri si pierde pentru moment contactul cu liderul clasamentului.

90+4'Final meci Meciul se incheie la egalitate,0-0
90+3'Cea mai mare ocazie a meciului. Tanasa scape singur cu Stancioiu. Il avea si pe Viveiros in dreapta, dar prefera sa traga, o face dar mingea se duce mult peste
90'De la margine se arata 4 minute de prelungiri
86'Centrare excelenta a alui Pereira. Semedo reia din plonjon, dar Plesca este magistral si scoate in corner
83'Schimbare Ultima schimbare la CFR. Iese Culio si intra E. Kone
82'Ocazie de gol a CFR-ului. Trica centreaza bine, balonul ajunge la Cadu care il reia cu capul periculos pe langa poarta
81'Suporterii clujeni cer in cor demisia lui Ioan Andone
81'Cartonas galben Semedo patrunde in careu, tine mult mingea, dribleaza si se arunca in suprafata de pedeapsa cersind penalty.Primeste numai galben din partea arbitrului
79'Cartonas galben Cristian Bratu protesteaza si primeste galben
78'Tanase scapa singur, il loveste pe Stancioiu si inscrie. Golul este anulat pe motiv de fault
74'Cartonas galben Adrian Ilie il faulteaza pe Kone, dar arbitrul ii arata galben lui Onut
72'Semedo patrunde bine in careu, suteza, Plesca respinge intr-un clujean, iar un fundas iesean scoate de pe linia portii
70'Cartonas galben Portarul clujenilor nu este lasat sa degajeze. Munteanu primeste galben
70'Ocazie imensa a iesenilor. Pasa excelenta a lui Tanasa, Viveiros intra in careu, suteaza, dar Stancioiu este la post si respinge in corner
69'Corner batut de Trica, Cadu reia cu capul dar mult peste poarta moldovenilor
67'Schimbare Iese Dubarbier si intra Didi
65'Schimbare Iese Bersnjak si intra Sfarlea
63'Schimbare Iese Peraltta si intra Trica
62'In continuare echiple se lupta la mijlocul terenului. Tabela ramane intacta
58'Centrare buna a lui Culio, Plesca retine din "capul" lui Kone
56'Combinatie excelenta intre Semedo si Kone, ultimul trage bine cu piciorul stang, insa Plesca scoate de la vinclu o minge pe care scria gol
54'Dubarbier suteaza slab. Balonul nu ii creaza nicio problema lui Plesca
52'Iesenii scapa bine pe un contraactac, Stancioiu iese din poarta si rezolva situatia
51'Corener batut de Dubarbier, Plesca repinge bine pana la Culio care suteza in blocaj
51'Cartonas galben Tony il faulteaza urat pe Pecnik si este avertizat
46'Inceput repriza a doua A inceput repriza a doua

45+1'Final prima repriza. Suporterii clujeni sunt nemultumiti
45' De la margine se arata 1 minut de prelungiri
43'Corenr bun batut de Culio, mingea este deviata si iese din nou in corner
41'Se intra in ultimele 5 minute ale unei reprize sarace in faze de poarta
37'Kone ajunge bine la marginea careului de 16 metri, sutează in cross dar pe langa poarta iesenilor
34'Cele doua echipe joaca slab, cu multe pase gresite. Mingea se plimba haotic intre cele doua jumatati de teren
30'Lovitura libera este batuta bine de Brejniak, dar mingea sutata trece razant peste bara
29'Cristian Bratu patrunde bine spre poarta CFR-ului si este faultat la 17 metri de poarta
27'Ocazie mare a moldovenilor. Tanasa isi face o preluare buna, Stancioiu iese din poarta si respinge undeva la 50 de metri de unde Naidin trimite un sut spre poarta goala, dar mingea trece pe langa
26'Sut bun al lui Brejniak din lovitura libera. Stancioiu prinde
24'Niciuna din echipe nu gaseste drumul spre gol. Jocul se disputa la mijlocul terenului
20'Nicio ocazie notabila pana acum
16'Cartonas galben Naidin primeste cartonas galben
14'Centrare buna a lui Culio, Galliasi reia cu capul periculos pe langa poarta
13'Sut bun al lui Berjnak trage bine, Stancioiu aproape sa comita o noua gafa, dar pana la urma retine in doi timpi
12'Semedo trece excelent pe dreapta, centreaza bine, mingea sare dintr-un iesean la Dubarbier care reia in bratele lui Plesca
7'Lovitura libera de la 18 metri lateral drepta pentru clujeni. Bate Culio, dar iesenii scot in corner
6'Pasa buna a lui Dani pentru Semedo, acesta patrunde pe dreapta, centreaza , dar iesenii resping
2' Intreg stadionul scandeaza numele lui Semedo
1' Prima ocazie pentru clujeni. Dubarbier face o cursa pe partea stanga, suteaza dar Plesca retine
1 'Inceput de joc Arbitrul fluiera startul partidei