Arges 2-0 Gaz Metan (Nastasie, Voiculet)

FC Arges Gaz Metan Medias Superliga
Data publicarii: Vineri 29 August 2008, 21:40
Data actualizarii: Vineri 29 August 2008, 21:43
Argesul a obtinut cea de-a doua victorie a sezonului in fata echipei care zdrobea Timisoara lui Uhrin. Argesul strange sapte puncte in sase etape, in timp ce Mediasul ramane cu doar cinci punte.

90+2'Final meci Meciul se încheie cu victoria Argeşului cu 2-0.
81'Cartonas galben Bălaşa a fost avertizat.
81'Cartonas galben Voiculeţ este avertizat pentru că şi-a scos tricoul după ce a marcat.
80'Gol Piteştenii majorează avantajul. Tănase a centrat de pe dreapta şi Voiculeţ a marcat cu capul.
75'Gol Gol pentru FC Argeş.Năstăsie a driblat doi jucători la marginea careului pe partea stângă, a şutat plasat şi mingea a intrat în poartă. Un gol superb.
65'Schimbare Hoban este înlocuit de Markovic.
56'Meciul este foarte echilibrat, fără faze de poartă, niciuna din echipe nu are iniţiativa.
55'Schimbare Prodan este înlocuit de Sabou.
46'Inceput repriza a doua A început a doua repriză a meciului
45+3'Final prima repriza Arbitrul fluieră finalul primului mitan.
45+1'Dulcea pasează pentru acelaşi Iordache, care şutează de puţin pe lângă poartă.
45'Cartonas galben Iordache primeÅŸte cartonaÅŸ galben pentru proteste.
43'Iordache pătrunde în careu, mingea loveşte transversala, cade pe linie şi apoi iese. Gazdele cer gol, dar arbitrul nu acordă nimic.
40'Cartonas galben Zaharia a primit cartonaÅŸul galben.
38'Nastasie sut puternic 16 m, dar şutul său a fost de puţin peste poartă.
37'Bazzi a pătruns pe stânga, a vrut să centreze, dar a ieşit un şut şi mingea s-a dus departe.
28'Stan centrează în careu, Bazzi a urcat în careu şi reia puţin peste cu o lovitură de cap.
27'Boaru a avut o acţiune personală, dar şutul său de la 18 metri a fost puţin peste.
22'Iordache un sut puternic de la 22 metri.
18'Lovitura liberă este executată de Curtean, mingea loveşte transversala, apoi mingea este trimisă în corner.
17'Cartonas galben Tameş este avertizat pentru un fault la 30 de metri de poartă.
8'Gaz Metan domină primele 10 minute.
7'Dudiţă şut de la 16 metri, puţin peste poartă.
1'Inceput de joc Meciul a început.