Brasov 2-0 Otopeni (Surdu, Hadnagy)

FC Brasov FC Otopeni LIVE Superliga
Data publicarii: Vineri 29 August 2008, 17:35
Data actualizarii: Vineri 29 August 2008, 19:49

Brasovul lui Lucescu a castigat cel de-al treilea meci de la revenirea in Liga lui Mitica. Cu trei victorii, o remiza si doua infrangeri, Brasovul aduna zece puncte in sase meciuri si o egaleaza pe Steaua. Otopeniul ramane fara punct in sase partide.

90+4'Final meci Meciul s-a incheiat cu victoria Brasovului.
90+3'Ambele echipe asteapta finalul meciului.
90'Gol Hadnagy reia cu capul din cornerul obtinut de Ilyes si executat de Senin.
89'Corner pentru echipa lui Razvan Lucescu.
88'Schimbare Vali Negru este inlocuit de Draghici.
87'Actiune personala a lui Sabrin Sburlea, dar mingea este prinsa in doi timpi de Munteanu.
86'Meciul pare sa se indrepte spre victoria gazdelor, oaspetii nu par capabili sa atace.
82'Ocazie uriasa a Otopeniului, Lazic primeste mingea printre, scapa singur cu Stelea, dar sutul sau este respins de Rui Duarte.
81'Oros centreaza pe jos, dar Sburlea rateaza ocazia de a impinge mingea in poarta goala.
80'Contra atac al Brasovului, dar pasa lui Sburlea este oprita in ultima clipa de Ivan.
75'Schimbare Sburlea intra in locul lui Romeo Surdu.
75'Ezequias dribleaza bine pe stanga, patrunde in careu, dar suteaza aiurea, mult peste poarta.
73'Roman, unul din cei mai activi jucatori ai gazdelor, patrunde in careu, dar pasa sa pentru Ilyes este interceptata de fundasii Otopeniului.
71'Sorin Pana executa o lovitura libera pentru Otopeni, dar mingea loveste zidul.
67'Cartonas galben Nicolae Constantin primeste cartonasul galben pentru un fault la mijlocul terenului.
65'Schimbare Iese Catalin Munteanu, intra Adrian Senin la FC Brasov.
63'Hadnagy scapa pe contraatac, paseaza inapoi pentru Roman, acesta suteaza de la 12 m dreapta, dar mingea este respinsa de Munteanu.
62'Pasa geniala a lui Catalin Munteanu peste fundasii oaspeti, preia Hadnagy in careu, dar este oprit de fanionul tusierului.
60'Mihai Roman centreaza de pe dreapta, paseaza in fata portii, dar Surdu rateaza intalnirea cu balonul, in fata portii goale.
58'Schimbare Iese Fabinho, intra in locul sau Mihai Roman.
57'Surdu centreaza de pe partea stanga, dar mingea nu gaseste decat un fundas al oaspetilor, care suteaza in corner.
56'Otopeniul nu pare capabil sa puna in pericol poarta adversa, iar FC Brasov asteapta in propria jumatate.
54'Meciul este tern. Cele doua echipe joaca haotic. Echipele gresesc pase simple, nu joaca mare lucru.
48'Ilyes reia mult peste poarta din lovitura libera obtinuta de Hadnagy.
48'Hadnagy este faultat la marginea careului celor de la Otopeni.
46'Inceput repriza a doua Incepe repriza secunda.

45' Final prima repriza Arbitrul fluieră finalul primei reprize.
45' Arbitrul anunţă 1 minut de prelungire.
43' Centrare Cătălin Munteanu din lovitură liberă, Hadnagy reia puţin pe lângă poartă.
43' Cartonas rosu MuÅŸat face un fault dur la Rui Duarte, primeÅŸte al doilea galben ÅŸi este eliminat.
42' Gol Romeo Surdu deschide scorul. Centrare Munteanu, Surdu reia cu capul la coltul scurt. 1-0 pentru Brasov!
41' Hadnagy ii paseaza lui Fabinho, acesta croseteaza la marginea careului, suteaza prin surprindere la coltul scurt, dar mingea trece pe langa poarta.
40' Meciul s-a linistit, forcingul Brasovului s-a oprit.
38' Schimbare Constantin este inlocuit de Lazic.
37' Centrarea lui Catalin Munteanu, Ilyes reia cu capul putin peste. Cea mai mare ocazie a meciului.
33' Hadnagy este faultat la marginea careului.Lovitura Libera ramane fara rezultat.
32' Fabinho paseaza pentru Romeo Surdu, aceasta paseaza in urma, dar transferul lui Duarte este respinsa in corner.
30' Cartonas galben Galben pentru Musat.
30' Fabinho, Rui Duarte si Catalin Munteanu combina frumos, dar ultimul este faultat de Musat.
25' Catalin Munteanu executa un corner, dar Cristi Munteanu este faultat si arbitrul acorda fault pentru Otopeni.
23' Fabinho preia frumos, patrunde vijelios pe partea stanga, dar pasa sa pentru Surdu este prea lunga si faza se stinge.
20' Otopeniul pare sa detina initiativa, dar pasele mijlocasilor oaspeti nu sunt precise. 18' Centrare prea lunga a lui Constantin, din lovitura libera, dar Chiacu nu ajunge la minge.
15' Cartonas galben Galben pentru Chiacu.
10' Cele doua echipe paseaza fara orizont la mijlocul terenului. Nicio faza notabila.
07' Fabinho paseaza bine pentru Surdu dar acesta nu mai ajunge la balon.
03' Romeo Surdu centreaza, dar mingea este respinsa de fundasii Otopeniului.
01' A inceput jocul.