Octavian Popescu FCSB FCSB - Petrolul Superliga
Data publicarii: Joi 02 Martie 2023, 21:05
Data actualizarii: Joi 02 Martie 2023, 21:05

Octavian Popescu a încercat o execuție spectaculoasă în prima repriză a meciului dintre FCSB și Petrolul Ploiești.

În minutul 31, la scorul de 2-1 pentru vicecampioana României, Popescu a avut ocazia de a-și trece numele pe lista marcatorilor, cu un șut spectaculos din afara careului.

Mingea a ”țintit” vinclul din dreapta porții lui Octavian Vâlceanu, dar portarul Petrolului a reușit să intervină și să respingă.

Octavian Popescu a evoluat în 38 de partide pentru cei de la FCSB în acest sezon, reușind să marcheze două goluri, cifră la care se adaugă și șapte pase decisive.

Echipa lui FCSB pentru meciul cu Petrolul:

FCSB: Târnovanu - Sorescu, Tamm, Dawa, Radunovic - Șut, Olaru, Oct. Popescu - Cordea, Compagno, Coman

Rezerve: Vlad, Crețu, Miculescu, Cristea, Omrani, Edjouma, Ov. Popescu, Oaidă, Pantea

Antrenor: Leo Strizu