FCSB Liga 1 Universitatea Craiova Superliga A reusit o "dubla", dar nu a fost cel mai bun de pe teren! Oaida pe locul 2 in clasamentul InStat! Cine a fost MVP-ul partidei
Data publicarii: Luni 09 Martie 2020, 09:48
Data actualizarii: Luni 09 Martie 2020, 09:50

Vezi cifrele InStat dupa meciul FCSB - Universitatea Craiova.

FCSB s-a impus pe teren propriu, scor 4-1, in etapa a 2-a din play-off-ul Ligii 1. Golurile au fost marcate de Oaida, care a reusit o "dubla", respectiv Dennis Man si Florin Tanase. Pentru olteni a marcat Barbut, cu doar 1 minut inaintea pauzei. Chiar daca a reusit o dubla, Razvan Oaida nu a fost cel mai bun fotbalist de pe teren, potrivit cifrelor InStat. Acesta a obtinut un index de 341. Pe primul loc se afla Florin Tanase, cu un index de 378.

Top 5 cei mai buni jucatori de la FCSB

1. Florin Tanase - 378

2. Razvan Oaida - 341

3. Dennis Man - 332

4. Florinel Coman - 312

5. Ionut Pantiru - 310

Oltenii au facut o partida modesta, iar cifrele formatiei lui Corneliu Papura sunt extrem de slabe. Nicusor Bancu a fost fotbalistul care a obtinut cel mai mare index InStat si anume 293 de puncte.