"99% este jucătorul Rapidului". Anunțul din Giulești, la scurt timp după egalul cu FC Botoșani

Daniel Niculae claudiu petrila Rapid Superliga
Data publicarii: Sambata 29 Iulie 2023, 00:40
Data actualizarii: Sambata 29 Iulie 2023, 00:55

Rapid București a încheiat la egalitate, scor 2-2, cu FC Botoșani, în etapa a treia din Superliga României.

La scurt timp după încheierea partidei, Daniel Niculae a anunțat că formația din Giulești a ajuns la un acord pentru transferul lui Claudiu Petrila, urmând ca anunțul oficial să fie făcut în zilele următoare.

"Suntem în discuții avansate cu Petrila, 99% e jucătorul Rapidului. O să fie jucătorul Rapidului, va fi o opțiune de transfer definitiv. Până la urmă, el va fi fotbalistul Rapidului.

Ne doream să ne întărim pe acea poziție. Am avut multe variante, n-am reușit să concretizăm multe dintre ele, dar sperăm să aducem și un atacant săptămâna viitoare. Ne trebuie o dublură și pentru Dugandzic", a declarat oficialul rapidist, la Digi Sport.

Rapid - FC Botoșani s-a încheiat la egalitate, 2-2

Giuleştenii au deschis scorul în minutul 14, dintr-un penalty transformat de Marko Dugandzic. FC Botoşani a replicat prin ocaziile lui Pinson şi Dican, iar în repriza secundă a reuşit să egaleze, prin Pinson, în minutul 51.

În minutul 59, moldovenii au reuşit să treacă în avantaj, la golul lui Eduard Florescu. Rapid a egalat în minutul 82, când Dugandzic a reuşit dubla. Rapid are cinci puncte şi este pe locul patru, în timp ce FC Botoşani are două puncte şi ocupă poziţia a 12-a.