Horațiu Moldovan, discurs dur după egalul cu FC Botoșani: "Nimeni nu mai trebuie să plece cu punct de pe Giulești"

Rapid FC Botosani Horatiu Moldovan Superliga
Data publicarii: Vineri 28 Iulie 2023, 23:50
Data actualizarii: Vineri 28 Iulie 2023, 23:56

Rapid Bucureşti a încheiat la egalitate, pe teren propriu, scor 2-2, cu FC Botoşani, într-un meci din etapa a treia a Superligii.

Giuleştenii au deschis scorul în minutul 14, dintr-un penalty transformat de Marko Dugandzic. FC Botoşani a replicat prin ocaziile lui Pinson şi Dican, iar în repriza secundă a reuşit să egaleze, prin Pinson, în minutul 51.

În minutul 59, moldovenii au reuşit să treacă în avantaj, la golul lui Eduard Florescu. Rapid a egalat în minutul 82, când Dugandzic a reuşit dubla.

Ce a declarat Horațiu Moldovan după Rapid - FC Botoșani 2-2

După confruntarea cu FC Botoșani, Horațiu Moldovan nu s-a ferit să critice rezultatul obținut de echipă, declarând că nu își mai permit să piardă puncte, mai ales pe teren propriu.

"Suntem supărați, trebuie să înțelegem cu toții că nu ne așteaptă nimeni, nu se dă nimeni la o parte că suntem Rapid. E păcat că pierdem astfel de puncte. Important este să ne trezim și să conștientizăm ce avem de făcut.

Nu cred că se poate numi relaxare, nici nu au ajuns la poartă în prima repriză. Au marcat două goluri și s-a întors soarta. S-a jucat pe contre spre final, putea oricine să câștige oricine. Nu cred că i-am subestimat, i-am luat cu respect, dar nu mai trebuie să facem această greșeală, să plece cineva cu punct de pe Giulești.

Suporterii sunt unici în țară, le mulțumim că sunt alături de noi", a declarat portarul giuleștenilor la finalul meciului.