Cătălin Cîrjan și-a pus cenușă în cap după eroarea comisă în Rapid - FC Botoșani 2-2: "Nu se va mai repeta"

Rapid Catalin Cirjan FC Botosani Superliga
Data publicarii: Sambata 29 Iulie 2023, 00:01
Data actualizarii: Sambata 29 Iulie 2023, 00:09

Rapid Bucureşti a încheiat la egalitate, pe teren propriu, scor 2-2, cu FC Botoşani, într-un meci din etapa a treia a Superligii.

Giuleştenii au deschis scorul în minutul 14, dintr-un penalty transformat de Marko Dugandzic. FC Botoşani a replicat prin ocaziile lui Pinson şi Dican, iar în repriza secundă a reuşit să egaleze, prin Pinson, în minutul 51.

În minutul 59, moldovenii au reuşit să treacă în avantaj, la golul lui Eduard Florescu. Rapid a egalat în minutul 82, când Dugandzic a reuşit dubla.

Ce a declarat Cătălin Cîrjan după Rapid - FC Botoșani 2-2

Cătălin Cîrjan a vorbit despre evoluția echipei, dar și despre greșeala pe care a comis-o la cel de-al doilea gol marcat de FC Botoșani.

"Suntem foarte dezamăgiți. Cred că am făcut o primă repriză bună, dar în repriza a doua am făcut două greșeli personale care ne-au făcut să pierdem.

Am luat gol din cauza mea și vreau să îmi cer scuze și sper să mă revanșez. Îmi asum greșeala și la meciul următor nu se va mai repeta.

Am fost supărat că am greșit, nu de înlocuire. Așa e la fotbal și la meciul viitor va fi mai bine. Noi muncim în fiecare săptămâna și dăm totul pe teren. Sper că vom câștiga weekend-ul viitor", a declarat jucătorul la finalul partidei.