6 jucatori au plecat de la Sepsi in ziua numirii noului antrenor: "Am decis sa nu le mai prelungim contractele". Capitanul echipei a parasit si el formatia

Sepsi OSK Csaba Laszlo Janos Bokor Liga 1 Ousmane Viera Superliga 6 jucatori au plecat de la Sepsi in ziua numirii noului antrenor: "Am decis sa nu le mai prelungim contractele". Capitanul echipei a parasit si el formatia
SPORT.RO
Data publicarii: Miercuri 29 Mai 2019, 16:02
Data actualizarii: Miercuri 29 Mai 2019, 16:11

Sepsi OSK l-a numit astazi in functia de antrenor principal pe Csaba Laszlo, fost la Hearts, Charleroi, dar si la nationala Lituaniei.

Sepsi OSK va trece prin schimbari importante in aceasta vara. Covasnenii si-au pus un nou antrenor si anunta mai multe modificari la nivelul lotului de jucatori. Astazi, Csaba Laszlo a preluat echipa, iar 6 jucatori au plecat.

Sase fotbalisti au plecat de la Sepsi


Sepsi OSK s-a despartit de Gabriel Moura (30 de ani), Aleksandr Karnitskiy (30 de ani), Ousmane Viera (32 de ani), Igor Jovanovic (30 de ani), Daisuke Sato (24 de ani) si Adrian Rus (23 de ani). Primii cinci si-au incheiat contractele, in timp ce Rus a plecat in Ungaria, fiind cumparat de MOL Vidi de la Academia Puskas.

Acestia se adauga listei incepute de Andrei Sintea, fotbalist de 19 ani care plecase deja, imprumutul sau de la Slavia Praga expirand.

"Cu ei am discutat deja si am decis sa nu mai prelungim contractele. Le multumim pentru munca depusa la noi. Avem nevoie de sange proaspat. Acestea sunt doar primele plecari. Vor mai urma si alti jucatori zilele viitoare. Speram sa definitivam cat mai repede lotul", a spus Janos Bokor, directorul sportiv al lui Sepsi OSK, potrivit cotidianului Gazeta Sporturilor.

Sepsi l-a pus antrenor pe Csaba Laszlo


Sepsi OSK l-a numit astazi in functia de antrenor principal pe Csaba Laszlo, tehnician de 55 de ani care s-a nascut la Odorheiu Secuiesc. Csaba Laszlo a plecat din Romania in 1985 si a jucat la Obseraussem, Grevenbroich, Ford Niehl Koln, Bayer Uerdingen, Volan FC si BVSC Budapesta.

Ca antrenor, Csaba Laszlo a activat la Ferencvaros, Sopron, nationala Ugandei, Heart of Midlothian, Charleroi, nationala Lituaniei, MTK Budapesta, Dunajska Streda si Dundee United.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!