3 puncte in ghete! Manea: "Sper sa facem un cadou frumos fanilor cu Brasov!"

FC Brasov nicolae manea Rapid Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Vineri 04 Decembrie 2009, 14:23
Data actualizarii: Vineri 04 Decembrie 2009, 14:28

Nicolae Manea a declarat ca nu s-ar multumi cu un rezultat de egalitate in partida cu FC Brasov, precizand ca isi doreste victoria pentru a ramane in lupta pentru titlu.

"Ne asteapta un joc foarte important. Noi venim dupa patru etape fara infrangere si sper ca si la acest meci jucatorii sa demonstreze ca sunt un grup puternic. Eu am incredere in ei, au valoare si sper sa castige pentru a ne mentine pe locurile fruntase. Nu m-as multumi cu un punct in acest meci, ne trebuie victoria pentru a ramane in lupta pentru titlu. Mai ales ca si Brasovul s-a apropiat la trei puncte de noi. Nu va fi usoara aceasta partida, Brasovul joaca un fotbal de calitate, dar eu cred ca Rapid e in stare sa castige pe Giulesti", a spus Manea.

Antrenorul a adaugat ca partida cu FC Brasov poate fi considerata speciala doar pentru ca la adversari evolueaza fosti jucatori rapidisti. "Aceasta intalnire pare mai speciala pentru ca acolo sunt multi jucatori care au activat la Rapid. Ei au jucat aici, si-au facut datoria, si acum au ajuns in tabara adversa. De aceea cred ca ei vor sa faca un joc bun pentru ca lumea de pe Giulesti sa ii regrete", a afirmat antrenorul rapidist.

Manea a mentionat ca o victorie ar fi un cadou frumos din partea jucatorilor inaintea zilei de Sfantul Nicolae. "Ar fi un cadou frumos pentru mine victoria. La fel cum a fost un gest frumos si cel facut de domnul Copos cand a lasat intrarea libera la acest meci. E cel mai frumos cadou pentru mine, nu ma asteptam. Sper ca la final sa le facem si noi o bucurie suporterilor care vor veni la meci", a precizat Nicolae Manea.

Antrenorul a explicat ca atata timp cat este el la Rapid atacantul Mugurel Buga nu va fi lasat sa plece. "Cum sa plece Buga la Anorthosis Famagusta? E un simplu zvon si asa va ramane. Noi nu avem nicio oferta pentru Buga. El mai are automat contract cu Rapid inca un an. Cat timp voi fi eu aici va fi si Buga. Cand nu voi mai fi e altceva. Dar mie imi place Mugurel Buga si cred ca mai poate da multe pentru Rapid", a afirmat tehnicianul.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!