Gaz Metan 2-0 CFR Cluj! Gol Gaz Metan! Roman marcheaza in prelungiri, dupa golul lui Frasinescu din minutul 83!

Liga I livetext Superliga
Data publicarii: Luni 02 Decembrie 2013, 20:06
Data actualizarii: Luni 02 Decembrie 2013, 22:24

►SPORT.RO: Viitorul - Astra marti 20:30 si Petrolul - Vaslui miercuri 19:00 ► PRO TV: Dinamo - Panduriimiercuri 21:30 si Steaua - Otelul joi 20:30. Bate Cupa!

LIVETEXT

min 90 - Roman marcheaza al doilea gol pentru Medias, dupa o centrare a lui Petre

min 83 - Frasinescu marcheaza cu capul dupa un corner

min 68 - CARTONAS ROSU pentru Cfr Cluj! Tade a fost eliminat dupa ce isi loveste un adversar cu cotul

Gaz Metan Medias:
Buchta - Frasinescu, Zaharia, Muth, Buzean - Todea, Tahar - Munteanu, Dan, Petre - Bud

Rezerve: Greab, Romeo Roberto, Bozesan, Llullaku, Bawab, Vitinho, Dan Roman

CFR Cluj: Felgueiras - Maftei, Piccolo, Cadu, Camora - Muniru, Djokovic - Voiculet, Maah, Gabionetta - Ogbu

Rezerve: Minca, Sepsi, Tade, Rui Pedro, Rada, Deac, Fl. Costea

CFR nu a pierdut niciun meci in ultimele sase etape, insa a castigat doar 12 punte si a marcat 9 goluri, dintre care 7 in meciul cu Otelul. Etapa trecute, Gaz Metan a castigat cu Dinamo.