CS Otopeni 2 - 3 Dinamo ( Chiacu dubla/ Nyanma, Bratu, Niculae)!

CS Otopeni Dinamo Superliga
Data publicarii: Duminica 10 August 2008, 17:17
Data actualizarii: Duminica 10 August 2008, 21:57

Marius Niculae salveaza Dinamo cu un supergol chiar la debutul in acest sezon de Liga 1 si aduce cea de-a treia infrangere consecutiva pentru Otopeni.

Dinamo a fost la un pas de aterizarea fortata la Otopeni dupa ce a fost condusa din primele minute si egalata pe final din penalty.Chiacu a fost calaul lui Dinamo dupa ce a reusit o dubla : a marcat chiar din startul partidei si l-a mai invins inca o data pe Lobont in minutul 69 din penalty primit dupa ce a fost faultat de portarul dinamovist in careu.

Dinamo a reactionat in forta dupa golul primit in minutul 3 si a egalat dupa numai 5 minute printr-un autogol:  Nyanma deviaza in proprie poarta dupa centrarea lui Danciulescu.

Dinamo pleaca la cabine in avantaj: Lobont degajeaza senzational, mingea ajunge la Bratu, care sprinteaza, scapa singur cu portarul si marcheaza in minutul 45. Egalata la mijlocul reprize secunde prin penalty-ul transformat de Chiacu, Dinamo este salvata de Marius Niculae care aduce victoria cu un super sut la care Pargov nu mai are ce sa faca.

CS Otopeni: Pargov - Popovic, Patrick, Dumitrescu, Scarlatache - Lazic, Nasser, Parvu, H. Chiacu - Yontcha, Manea

Dinamo: Lobont - Homei, Moti, Goian, Pulhac, Cristea, Ropotan, Bostina, Thiago, Danciulescu, Bratu.

minutul 90+2 - Final de meci. Dinamo castiga partida de la la Ploiesti impotriva CS Otopeni prin golul marcat de Marius Niculae.

minutul 90 - Arbitrul asistent arata doua minute de prelungire.

minutul 87 - Cartonas galben Marius Niculae incaseaza cartonasul galben

minutul 86 - Gol Dinamo Bucuresti, Marius Niculae marcheaza la debut cu un sut in forta de la 13 metri, lateral stanga

minutul 85 - Marius Niculae suteaza de la 17 metri pe mijlocul portii, Pargov retine cu siguranta

minutul 83 - Danciulescu reia din mijlocul careului mare o pasa a lui Campos, dar Pargov este la post

minutul 82 - Ocazie mare de gol pentru Otopeni.Scarlatache reia cu capul peste Lobont o centrare venita din corner, dar Moti respinge in ultimul moment balonul

minutul 81 - Manea centreaza in careu, Goian trimite in corner

minutul 80 - Faza frumoasa construita de Otopeni, terminata cu o centrare a lui Musat, dar nu ajunge niciun jucator al Otopeniului la minge

minutul 78 - Chiacu ii lasa locul in teren lui Musat

minutul 78 - Schimbare Iese Bostina, in locul sau intra Campos

minutul 75 - Ocazie mare de gol pentru Dinamo. Danciulescu reia cu capul in transversala o centrare de pe parta stanga

minutul 73 - Cristea patrunde pe partea stanga, dar paseaza direct in bratele lui Pargov

minutul 69 - Gol CS Otopeni, Chiacu executa lovitura de pedeapsa si marcheaza pentru 2-2.

minutul 68 - Penalty pentru Otopeni dupa ce Lobont are o interventie intârziata asupra lui Chiacu

minutul 67 - Yontcha intra in careu pe partea dreapta, insa apararea lui Dinamo respinge in corner

minutul 66 - Niculae rateaza ocazia de a face 3-1 pentru echipa sa, sutul sau fiind retinut de portarul Otopeniului

minutul 64 - Schimbare Iese Bratu, marcatorul golului 2, intra Marius Niculae.

minutul 63 - Homei centreaza periculos de pe partea dreapta, insa Danciulescu nu ajunge la minge

minutul 61 - Schimbare Liviu Ganea ii ia locul lui Popovici in echipa Otopeniului

minutul 60 - Ocazie mare pentru Dinamo. Danciulescu suteza din voleu la coltul lung, iar Pargov respinge cu greu in corner

minutul 58 - Manea centreaza din lovitura libera, Lobont respinge cu greutate peste poarta

minutul 57 - Torje are o incursiune in careul Otopeniului, dar Patrick il opreste din cursa inspre poarta - Manea revine in teren si continua meciul

minutul 56 - Bratu este din nou lansat pe contraatac, dar acelasi Psrgov respinge cu capul din afara careului - Cartonas galben Torje ia galben dupa un fault dur

minutul 55 - Manea este cazut la pamant dupa un fault asupra lui

minutul 53 - Scarlatache respinge in ultimul moment din fata lui Torje

minutul 52 - Schimbare Iese Thiago, intra Torje la Dinamo

minutul 51 - Chiacu primeste o pasa buna, suteaza de la 16 metri, dar Mosi respinge

minutul 49 - Manea centreza periculos pe jos din lovitura libera, dar Lobont este la post si retine

minutul 47 - Chiacu centreaza in careu, insa apararea lui Dinamo respinge

minutul 46 - Inceput repriza a doua Arbitrul Marius Avram fluieră startul reprizei a doua

minutul 45 - Finalul primei reprize

minutul 44 - Gol Dinamo Bucuresti, Bratu inscrie pe langa Pargov, dupa ce este lansat de Lobont cu o pasa lunga.

minutul 37 - Ratare uriasa pentru Dinamo, Danciulescu suteza direct in portar dupa ce a ramas singur cu Pargov

minutul 36 - Manea trage din lovitura libera de la 20 de metri direct in bratele lui Lobont

minutul 33 - Ocazie mare pentru Otopeni. Chaicu rateaza de la 12 metri cu poarta goala

minutul 32 - Ocazie uriasa pentru Dinamo, dupa ce Bratu a primit o pasa pe contraatac, insa acesta suteaza un putin pe langa

minutul 31 - Thiago centreaza de pe partea stanga, dar Scarlatache respinge balonul

minutul 24 - Bratu urmareste o minge in careu, dar Patrick reuseste sa trimita cu capul la portar.

minutul 23 - Yontcha faulteza in atac, scapa fara avertisment

minutul 22 - Lovitura libera executata in careu de Manea de la 20 de metri, lateral dreapta, defensiva dinamovista respinge

minutul 20 - Pasa buna in careu pentru Bratu, dar acesta paseaza gresit in spate in loc sa suteze

minutul 17 - Danciulescu este lansat, dar Pargov ajunge primul la minge - Thiago intra in careu, ajunge aproape de careul mic si paseaza in bratele lui Pargov

minutul 15 - Pulhac centreaza in careu, apararea Otopeniului respinge

minutul 8 - Gol pentru Dinamo. Nyanma deviaza in propria poarta dupa o centrare a lui Danciulescu

minutul 7 - Ropotan ramane intins pe gazon dupa o ciocnire cu Chiacu

minutul 3 - Gol CS Otopeni. Chiacu deschide scorul dupa ce balonul ricoseaza norocos in el, in urma unei lovituri libere batuta de Otopeni

minutul 1 - Bratu spinteza dupa o minge si intra in careu, dar portarul Otopeniului ajunge primul la minge