Final de cosmar pentru Lucescu: Sahtior, egalata dupa ce a condus cu 2-0 in '89! Sporting 0-1 Chelsea, TSKA 0-1 Bayern

23:41 30 Sep

Final de cosmar pentru Mircea Lucescu - Sahtior a fost egalata dupa ce a condus cu 2-0 pana in minutul 89. FC Porto a reusit minunea prin dubla lui Jackson Martinez ('89 pen, '90+2). S-a terminat 2-2, iar FC Porto ramane lider in grupa H.

23:32 30 Sep

Min 85 - Sahtior o conduce pe Porto cu 2-0 dupa golul marcat de FC Porto. Seara fantastica pentru Mircea Lucescu, Sahtior se poate instala pe primul loc in grupa H.

23:13 30 Sep

Chiar daca joaca la Lvov, Sahtiorul are 33 de mii de fani in tribune :)

Indiferent de ce se intampla pe plan politic, ucrainienii sunt indragostiti de fotbal

23:12 30 Sep

Daca Totti a devenit cel mai batran marcator, Xavi e jucatorul cu cele mai multe prezente in Liga Campionilor! Doi fotbalisti fabulosi fac senzatie in cea mai importanta competitie a Europei. Din pacate pentru Xavi, Barca se indreapta catre o infrangere, PSG conduce cu 3-2 pe Parc des Princes

23:00 30 Sep

GOOOOL Sahtior! Mircea Lucescu are 1-0 in confruntarea cu Porto! Golul a fost marcat de brazilianul Teixeira in minutul 52, dupa o pasa a lui Kucher!

Nemtii de la Schalke au egalat si ei pe teren propriu! Huntelaar a marcat pentru 1-1 cu Maribor!

Iar la PSG - Barcelona e nebunie! Matuidi a facut 3-1 in minutul 54, Neymar a redus din diferenta dupa doar 120 de secunde (MECIUL E AICI)

22:45 30 Sep

Din pacate, prea multa lume l-a uitat pe Roberto Di Matteo! Italianul a castigat Liga Campionilor in 2012, pe banca lui Chelsea, insa de atunci nu a mai antrenat nicio echipa. Acesta este acum analist la Sky :)

22:26 30 Sep

Mircea Lucescu scapa de o faza grea! Porto a avut penalty, dar algerianul Brahimi a ratat in minutul 35.

Intre timp, s-a mai marcat la Borisov, unde BATE conduce cu 2-0 pe Athletic Bilbao.

Slovenii de la Maribor au deschis scorul in Germania, impotriva lui Schalke, prin Bohar!

22:22 30 Sep

Totti a devenit cel mai batran marcator din Liga Campionilor la varsta de 38 de ani si 3 zile! Acesta l-a depasit pe galezul Ryan Giggs!

Interesant este ca, de la momentul in care Totti a debutat in Liga Campionilor, Manchester City a schimbat 6 patroni, a retrogradat si promovat de 3 ori si a castigat doua titluri :)

22:20 30 Sep

GOOOOOOOL Chelsea! Sarbul Matic deschide scorul la Lisabona, cu Sporting!

Fostul jucator al Benficai a marcat in minutul 35!

La Nicosia, APOEL a egalat prin Maduca, dintr-un penalty facut de Van Rhjin!

22:13 30 Sep

GOOOOL PSG! Pustiul Verratti face 2-1 in meciul cu Barcelona! Micutul italian inscrie cu capul, dupa un corner executat la coltul lung!

De asemenea, Ajax a deschis scorul la Nicosia, in meciul cu APOEL. Danezul Lucas Andersen a marcat!

22:12 30 Sep

FENOMENAL! Francesco Totti marcheaza un gol superb pe Etihad, in meciul cu City, dupa o lansare la fel de frumoasa a lui Nainngolan!

Italianul devine cel mai batran marcator din istoria Ligii Campionilor!

22:06 30 Sep

GOOOL BATE! Bielorusii deschid scorul in minutul 19 al meciului cu Athletic Bilbao prin Polyakov.

22:05 30 Sep

Chelsea si Sporting sunt inca la egalitate la Lisabona, 0-0. Pentru Jose Mourinho este un meci cu totul special. Portughezul se intoarce pe stadionul pe care si-a inceput cariera de antrenor, acum mai bine de doua decenii. Mourinho a fost secundul lui Sir Bobby Robson la Sporting.

21:59 30 Sep

Si 12 minute nebune la Paris, unde PSG - Barcelona este 1-1.

David Luiz a invins apararea Barcei pentru prima data in acest sezon, dar catalanii au egalat prin Messi dupa o faza de play station! Meciul poate fi urmarit AICI

21:58 30 Sep

Inceput excelent pentru Manchester City, care a deschis scorul in minutul 4 al partidei cu AS Roma.

21:05 30 Sep

CSKA 0-1 Bayern | Nemtii castiga prin golul marcat de Thomas Muller in minutul 21, dupa un penalty obtinut de Gotze. CSKA a ratat cateva ocazii mari prin nigerianul Musa, care nu a reusit sa-l invinga pe Manuel Neuer nici din postura de 1 la 1.

Bayern face 6 puncte si e pe primul loc al grupei. City va intalni in aceasta seara AS Roma.

19:24 30 Sep

Thomas Muller deschide scorul in minutul 22 dintr-un penalty scos de Mario Gotze.

18:44 30 Sep

Echipele de start la TSKA - Bayern Munchen:

18:01 30 Sep

TSKA Moscova - Bayern Muchen este meciul care deschide seara de Champions League la ora 'de Rusia' (19:00). In celalalt meci al grupei E, liderul AS Roma intalneste campioana Angliei, Manchester City.

In grupa F, PSG - Barcelona se joaca in conditii speciale. Starul parizienilor, Zlatan Ibrahimovici, este indisponibil din cauza unei accidentari.

Tot in aceasta seara, Sahtiorul lui Mircea Lucescu intalneste liderul grupei H, FC Porto, care a obtinut o victorie istorica in prima etapa, 6-0 cu BATE Borisov.

300x250
Israelul a atacat Iranul. Presa iraniană anunță că „nu au fost raportate daune sau explozii la scară largă”