CFR 6-1 Sageata Navodari! Clujenii spulbera Sageata; Pogacsics a facut gafa campionatului, Deac, Rui Pedro si Maah s-au distrat pe teren

CFR Cluj Petre Grigoras Sageata navodari Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Luni 09 Decembrie 2013, 17:44
Data actualizarii: Luni 09 Decembrie 2013, 20:24

INTRA SI COMENTEAZA CELE MAI TARI FAZE DIN MECI!

ECHIPELE DE START:

CFR: Felgueiras, Maftei, Piccolo, Rada, Camora, Muniru, Djokovic, Hora, Rui Pedro, Deac, Maah
Rezerve: Minca, Sepsi, Goncalo Brandao, Voiculet, Gabionetta, Costea, Batin

Sageata: Pogacsics, Peteleu, Munteanu, Filip, N'Doye, Vezan, Achim, Tigoianu, Grigoras, Mihai Roman
Rezerve: Panagopoulos, David Lopez, Viorel Dinu, Muzav, Sorin Chitu, Alexandru Sorian, Valeriu Lupu

FAZELE MECIULUI:

Min 90+2: Fluier final!

Min 90+1: Rada primeste si el un galben

Min 87: GOOL CFR! Camora inscrie din voleu, dupa o gafa a unui fundas advers

Min 85: GOOL CFR! E 5-1!!! Deac inscrie cu un lob din interiorul careului!

Min 71: Schimbare la CFR: iese Rui Pedro, intra Florin Costea

Min 65: GOOL Sageata! Sorian reduce din handicap, dupa o pasa trimisa de Vezan

Min 63: Schimbare la CFR: iese Muniru, intra Batin

Min 56: Schimbare la Sageata: iese Achim, intra Lupu

Min 55: Schimbare la CFR: iese Hora, intra Gabionetta

Min 54: Filip este eliminat, dupa ce a incasat al doilea cartonas galben

Min 48: Schimbare la Sageata: iese Tigoianu, intra Sorian

Min 46: GOOL CFR! Deac face 4-0, dupa ce il dribleaza pe Pogacsics

PAUZA

Min 42: GOOL CFR! Rui Pedro inscrie pentru 3-0. Un sut fara sperante pentru portarul Sagetii, Pogacsics

Min 40: Inca o faza controversata. De aceasta data un jucator al Sagetii a facut hent in careu, jocul a fost lasat sa continue

Min 38: Galben incasat de Filip

Min 35: Pogacsics isi spala toate pacatele cu o interventie senzationala in fata lui Deac

Min 31: GOOOL CFR! Maah ia o actiune pe cont propriu, trece de un fundas advers si il executa pe Pogacsics la coltul scurt

Min 22: Roman este gasit bine de N'Doye, dar Felgueiras iese si blocheaza

Min 20: Hora suteaza puternic, Pogacsics respinge cu greu

Min 17: Felice Piccolo face un hent in careu, dar arbitrul lasa jocul sa continue, considerand ca nu fundasul nu intentionat sa atinga mingea cu mana

Min 12: Achim incaseaza si el un galben

Min 11: Sansa buna pentru Maah, dar sutul sau trece pe langa

Min 3: Primul avertisment al partidei este incasat de Peteleu

Min 2: GOOOL CFR! Djokovic deschide scorul dupa o gafa incredibila a portarului Pogacsics


Petre Grigoras se asteapta sa fie dat afara de la CFR chiar de sarbatori! N-a reusit sa readuca echipa in top iar sefii clubului si-au pierdut rabdarea!

"S-ar putea sa se astepte sfarsitul anului si sa plecam direct cu „nuielele” de Mos Nicolae pe spate, direct acasa, sa nu mai stam prin Cluj. E normal sa fie toata lumea suparata si dezamagita. O sa vedem ce masuri se vor lua la final. Va trebuie sa le acceptam si sa privim cu seninatate adevarul.

Obiectivul este sa luam noua puncte. Dupa aceste meciuri se va trage linie. Le-am cerut jucatorilor o mobilizare generala, pentru a mai spala ceva din imaginea pe care am lasat-o. Nici eu nu sunt multumit de ce s-a intamplat pana acum. Nici de jocul echipei, nici de rezultate.

E posibil sa fii facut si eu greseli, dar am incercat sa creez o atmosfera de competitie. Asa voi face pana la sfarsit, cat voi sta. O etapa, doua trei, cinci.... Nu conteaza. Nu-mi voi reprosa nimic din punct de vedere profesional", a anuntat Grigoras inainte de meci. 

La 18.30 CFR - Sageata, LIVE TEXT pe www.sport.ro si m.sport.ro!

 

CFR Cluj (4-2-3-1): Felgueiras - Maftei, Piccolo, I. Rada, Camora - Muniru , D. Djokovic - Deac, Rui Pedro, Hora - Maah. Antrenor: Petre Grigoras

Sageata (4-2-3-1): Pogacsics - Peteleu, Munteanu, Fl. Popa, Filip - N'Doye, Vezan - Achim, Tigoianu, Grigoraș - M. Roman II. Antrenor: Tibor Selymes

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!