1100 de lei pe saptamana, buget de hrana la Rahova! Victor Becali: "Nu am mancat in nicio zi mancarea din puscarie!"

Victor Becali Dosarul Transferurilor rahova Superliga 1100 de lei pe saptamana, buget de hrana la Rahova! Victor Becali: "Nu am mancat in nicio zi mancarea din puscarie!"
SPORT.RO
Data publicarii: Sambata 26 Ianuarie 2019, 15:24
Data actualizarii: Sambata 26 Ianuarie 2019, 15:40

Victor Becali spune ca nu s-a atins de mancarea de la Rahova, in cei patru ani petrecuti dupa gratii.

Victor Becali (57 de ani), unul dintre cei opt oameni de fotbal condamnati la inchisoare in Dosarul Transferurilor, spune ca nu s-a atins in nicio zi de mancarea de la Rahova.

Alternativa detinutilor era magazinul penitenciarului, unde preturile erau mai mari decat cele obisnuite. Fiecare detinut avea voie sa cheltuiasca cel mult 1100 de lei la magazin.

"La Rahova, cel care avea magazinul pusese preturi foarte mari la produse. Suma pe care puteai sa o cheltui la magazin cred ca ajunsese la 11 milioane (1100 de lei). Te puteai duce la magazin conform unui program, pe sectii", a povestit Victor Becali la Digisport.

"La Poarta Alba am stat si 12 in celula"

Victor Becali spune ca a avut de indurat multe momente grele in anii petrecuti dupa gratii.

"Nu au fost conditii de lux, asa cum s-a scris. La Poarta Alba am stat si 12 oameni in celula."

"Nu e nici iadul pe pamant, dar nu e nicio o placere sa fii acolo. Cu cat intelegi mai repede unde esti, cu atat iti va fi mai usor. Daca stai sa te gandesti cine ai fost si unde ai ajuns, nu iese bine. Daca nu intelegi unde esti, e foarte greu."

ARTICOLE PE SUBIECT
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!