Tătărușanu și-a luat gol de la Zlatan și nu era la antrenamente! :) Ibrahimovic, autogol în meciul cu Bologna

Ciprian Tatarusanu AC Milan Zlatan Ibrahimovic Italia Ciprian Tătărusanu
Data publicarii: Sambata 23 Octombrie 2021, 23:08
Data actualizarii: Sambata 23 Octombrie 2021, 23:43

Bologna și AC Milan s-au întâlnit în etapa a noua din Serie A.

Cu Maignan accidentat, Ciprian Tătărușanu a fost titular în poarta lui AC Milan în ultimele trei meciuri, unul dintre ele și în Champions League, acolo unde Porto s-a impus cu 1-0.

Cu toate astea, surpriza mare pentru portarul român a venit în meciul cu Bologna, fix de unde nu se aștepta. :) Milan a condus încă din minutul 16, prin golul lui Leao, iar Calabria a mărit avantajul în minutul 35, stabilind și scorul la pauză.

• Ciprian Tătărusanu

Lovitura pentru Tătărușanu a venit în minutul 49, când Zlatan și-a trimis balonul în propria poartă, după un corner al gazdelor. Suedezul a încercat să devieze balonul, însă a ajuns să îl învingă pe portarul român, care nu a reușit să oprească mingea.