Ronaldo o demoleaza pe ultima clasata din Serie A si este golgheterul Italiei! Starul lui Juventus este la un pas de un nou record MAGNIFIC

Cristiano Ronaldo golgheter juventus Romelu Lukaku Serie A Italia Ronaldo o demoleaza pe ultima clasata din Serie A si este golgheterul Serie A! De cate goluri mai are nevoie pentru a atinge borna 100
Data publicarii: Luni 22 Februarie 2021, 23:39
Data actualizarii: Luni 22 Februarie 2021, 23:56

Juventus a invins-o pe Crotone cu 3-0, datorita unei duble semnate de Ronaldo si unui gol al lui Weston McKennie.

Venita dupa infrangerea din Champions League de la Porto, Juventus si-a regasit forma si a invins-o pe Crotone, cu 3-0.

Cristiano Ronaldo a fost 'one man show', reusind o dubla in ultimele 10 minute ale primei reprize cu doua lovituri de cap puternice, venite ca un raspuns dupa criticiile din meciul cu Porto.

• Ronaldo o demoleaza pe ultima clasata din Serie A si este golgheterul Serie A! De cate goluri mai are nevoie pentru a atinge borna 100

Jucatorul lui Juventus i-a luat fata lui Romelu Lukaku in clasamentul golgheterilor, fiind primul, cu 18 goluri marcate, fata de cele 17 ale jucatorului de la Inter.

Portughezul a ajuns la 90 de goluri pentru Juventus, in cei doi ani si jumatate de cand a fost adus de la Real Madrid, si mai are nevoie de 10 goluri pentru a bifa o noua borna importanta a carierei.

Juventus a urcat pe locul 3 cu 45 de puncte dupa victoria de luni seara, la 8 puncte de liderul Inter, care are si un meci mai mult jucat.