VIDEO Revenire spectaculoasă pentru AS Roma în derby-ul cu Inter Milano! Paulo Dybala, decisiv pentru formația lui Jose Mourinho

Inter Milano - AS Roma a fost derby-ul etapei opt din Serie A.

Data publicarii: Sambata 01 Octombrie 2022, 21:08
Data actualizarii: Sambata 01 Octombrie 2022, 21:27

Cele două formații au avut un debut de sezon inconstant, motiv pentru care se află la mijlocul clasamentului din Serie A, iar fiecare dintre ele avea nevoie de victorie pentru a rămâne aproape de echipele de pe podium.

Cu Jose Mourinho suspendat, AS Roma a început mai slab partida, iar în minutul 30, Inter Milano a deschis scorul prin Dimarco. Avantajul gazdelor nu a durat foarte mult, iar nouă minute mai târziu, Paulo Dybala a restabilit egalitatea, atacantul ajungând la cinci goluri marcate în acest sezon.

Lovitura de grație a dat-o Smalling, în minutul 75, scorul final fiind 2-1 pentru AS Roma.

După acest succes, AS Roma a trecut pe locul patru în clasament, cu 16 puncte, la patru puncte de liderul Napoli, în timp ce Inter Milano se află pe poziția a șaptea, cu 12 puncte.

Jose Mourinho și-a prezentat tatuajul spectaculos

"The Special One" a postat pe Instagram tatuajul pe care și l-a făcut, iar în imaginea prezentată apar cele trei trofee: Liga Campionilor, Europa League și Conference League.

"Acesta este tatuajul meu. Bucuria oamenilor din Roma m-a făcut să apelez al asta. M-am gândit la ceva special, ceva care va onora toate cluburile la care am câștigat trofee europene. În același timp, e un tatuaj unic pe care, până acum, doar eu îl pot avea.

Alberto mi-a prezentat câteva propuneri, eu doar am schimbat anumite detalii. Aici e tatuajul", a scris Mourinho, pe Instagram, postarea strângând aproximativ 150.000 de aprecieri în doar două ore.