VIDEO Revenire spectaculoasă pentru AS Roma în derby-ul cu Inter Milano! Paulo Dybala, decisiv pentru formația lui Jose Mourinho

Jose Mourinho AS Roma Inter Milano Serie A Italia
Data publicarii: Sambata 01 Octombrie 2022, 21:08
Data actualizarii: Sambata 01 Octombrie 2022, 21:27

Inter Milano - AS Roma a fost derby-ul etapei opt din Serie A.

Cele două formații au avut un debut de sezon inconstant, motiv pentru care se află la mijlocul clasamentului din Serie A, iar fiecare dintre ele avea nevoie de victorie pentru a rămâne aproape de echipele de pe podium.

Cu Jose Mourinho suspendat, AS Roma a început mai slab partida, iar în minutul 30, Inter Milano a deschis scorul prin Dimarco. Avantajul gazdelor nu a durat foarte mult, iar nouă minute mai târziu, Paulo Dybala a restabilit egalitatea, atacantul ajungând la cinci goluri marcate în acest sezon.

Lovitura de grație a dat-o Smalling, în minutul 75, scorul final fiind 2-1 pentru AS Roma.

După acest succes, AS Roma a trecut pe locul patru în clasament, cu 16 puncte, la patru puncte de liderul Napoli, în timp ce Inter Milano se află pe poziția a șaptea, cu 12 puncte.

Jose Mourinho și-a prezentat tatuajul spectaculos

"The Special One" a postat pe Instagram tatuajul pe care și l-a făcut, iar în imaginea prezentată apar cele trei trofee: Liga Campionilor, Europa League și Conference League.

"Acesta este tatuajul meu. Bucuria oamenilor din Roma m-a făcut să apelez al asta. M-am gândit la ceva special, ceva care va onora toate cluburile la care am câștigat trofee europene. În același timp, e un tatuaj unic pe care, până acum, doar eu îl pot avea.

Alberto mi-a prezentat câteva propuneri, eu doar am schimbat anumite detalii. Aici e tatuajul", a scris Mourinho, pe Instagram, postarea strângând aproximativ 150.000 de aprecieri în doar două ore.