VIDEO Jose Mourinho ratează derby-ul cu Inter Milano. Portughezul, eliminat după ce a intrat pe teren și s-a luat la ceartă cu un arbitru

AS Roma Inter Milano Jose Mourinho Serie A Italia
Data publicarii: Duminica 18 Septembrie 2022, 22:46
Data actualizarii: Duminica 18 Septembrie 2022, 23:11

AS Roma a pierdut, pe teren propriu, meciul cu Atalanta, scor 0-1, într-un meci din etapa a șaptea din Serie A.

Jose Mourinho a fost în centrul atenției, după ce a primit direct cartonașul roșu, la începutul reprizei secunde, fiind trimis direct în tribune.

În minutul 56, AS Roma a cerut o lovitură de pedeapsă în urma unui contact în careu între Nicolo Zaniolo și Caleb Okoli.

În momentul în care arbitrul a lăsat jocul să continue, Jose Mourinho "a explodat" și a început să protesteze, intrând pe teren. Chiffi nu a stat pe gânduri și l-a eliminat, primind cartonașul roșu.

Jose Mourinho și-a prezentat tatuajul spectaculos

"The Special One" a postat pe Instagram tatuajul pe care și l-a făcut, iar în imaginea prezentată apar cele trei trofee: Liga Campionilor, Europa League și Conference League.

"Acesta este tatuajul meu. Bucuria oamenilor din Roma m-a făcut să apelez al asta. M-am gândit la ceva special, ceva care va onora toate cluburile la care am câștigat trofee europene. În același timp, e un tatuaj unic pe care, până acum, doar eu îl pot avea.

Alberto mi-a prezentat câteva propuneri, eu doar am schimbat anumite detalii. Aici e tatuajul", a scris Mourinho, pe Instagram, postarea strângând aproximativ 150.000 de aprecieri în doar două ore.