Facuti KO de Egipt, facuti praf de ai lor: "Noi suntem mumiile!"

Cupa Confederatiilor Egipt Italia Italia
Data publicarii: Vineri 19 Iunie 2009, 11:05
Data actualizarii: Vineri 19 Iunie 2009, 11:06

Baietii lui Marcello Lippi au fost pusi la zid de presa italiana si mondiala dupa  infrangerea dureroasa de la Cupa Confederatiilor unde au fost facuti KO de Egipt. "Ati fost ca niste mumii!" le-a transmis presa italiana lui Buffon si Cannavaro!

Italia, campioana mondiala, a pierdut, joi, cu scorul de 0-1, meciul cu Egipt, contand pentru etapa a doua a grupei B de la Cupa Confederatiilor. Italienii sunt facuti praf in Italia, dar si in presa mondiala dupa ce s-au facut de ras in Africa de Sud."Noi suntem mumiile!" a titrat Gazzetta dello Sport!

Unicul gol al meciului de la Johannesburg a fost marcat de Homos, in minutul 41!

Italia tremura rau - nu a convins pana acum deloc si duminica joaca cu Brazilia unde are nevoie de victorie cu 2-0 pentru a merge mai departe. O prima repriza extrem de proasta si multe ratari asa s-a derulat meciu pe care Egiptul a meritat sa-l castige dupa meciul facut cu Brazilia.

Marcello Lippi a recunoscut sec dupa meci: "Am incercat ceva nou si nu ne-a mers. Am  facut o prima repriza foarte proasta!"