VIDEO Nasti-gol! Atacantul de 19 ani al lui AC Milan a înscris la 0-1 o dublă de senzație, în minutele 90 și 90+2

Marco Nasti AC Milan Cosenza pippo inzaghi Reggina Italia
Data publicarii: Miercuri 01 Martie 2023, 10:47
Data actualizarii: Miercuri 01 Martie 2023, 10:52

Marco Nasti se află sub contract cu campioana din Serie A, care l-a împrumutat la Cosenza, unde a fost decisiv în ultima etapă, în victoria cu 2-1 asupra Regginei.

Cosenza s-a impus în ultima etapă din Serie B în fața Regginei lui Pippo Inzaghi, scor 2-1, după o dublă de senzație în minutele 90 și 90+2, semnată de Marco Nasti, talentatul atacant în vârstă de 19 ani împrumutat de la campioana en-titre a Italiei, AC Milan.

”A intrat în minutul 70 și a spart totul, hotărând derby-ul cu o dublă grea în două minute.

O zi de neuitat pentru jucătorul lui AC Milan”, a scris Tuttomercatoweb, care l-a notat pe Nasti cu 8,5.

Marco Nasti, golgheter sezonul trecut la Primavera, are contract cu Milan până în 2026

Fără să debuteze încă oficial pentru Milan, Nasti a fost împrumutat în vară la Cosenza după un sezon trecut excelent la Primavera ”Diavolului”, în care a înscris de 16 ori în campionat.

Internațional de juniori și de tineret al Italiei, el are contract cu AC Milan până în vara lui 2026.