VIDEO Napoli poate deveni campioană a Italiei în această săptămână! Ce trebuie să se întâmple în Serie A

Napoli Giacomo Raspadori Juventus Torino Lazio Luciano Spalletti Italia
Data publicarii: Luni 24 Aprilie 2023, 08:22
Data actualizarii: Luni 24 Aprilie 2023, 09:25

Echipa lui Luciano Spalletti a învins și în derby-ul cu Juventus Torino, 1-0 în deplasare după un gol în minutul 90+3.

Napoli a învins duminică, în deplasare, scor 1-0, formaţia Juventus Torino, într-un meci din etapa a 31-a din Serie A.

În minutul 82 arbitrul Michael Fabbri a anulat un gol marcat de Di Maria, pentru Juventus, după ce a consultat VAR-ul. Motivul a fost un fault făcut la momentul iniţierii fazei, scrie news.ro.

Giacomo Raspadori a dat lovitura în prelungiri

Napoli a ratat trei ocazii mari prin Osimhen, dar a reuşit să dea lovitura la Torino în minutul 90+3, prin Giacomo Raspadori care a înscris din pasa lui Elmas.

Echipa lui Luciano Spalletti se află la a treia victorie consecutivă în deplasare şi a ajuns la 78 de puncte după 31 de etape.

Napoli are 17 puncte avans faţă de Lazio, iar Juventus rămâne pe locul al treilea, cu 59 de puncte.

Dacă liderul din Serie A câștigă etapa viitoare cu Salernitana și Lazio nu se impune pe terenul lui Inter,  Napoli devine matematic campioană!

Rezultate de duminică din etapa a 31-a din Serie A

Empoli – Inter Milano 0-3 (Lukaku 48, 76, Lautaro Martinez 88)

Monza – AC Fiorentina 3-2 (Biraghi 26 autogol, Mota 43, Pesina 59 penalti / Kouame 8, Saponara 13)

Udinese – Cremonese 3-0 (Samardzic 2, Perez 27, Success 36)

AC Milan – Lecce 2-0 (Rafael Leao 40, 74)

Juventus Torino – Napoli 0-1 (Raspadori 90+3)