Gestul GOLANESC al atacantului de 100 de milioane de euro! A cedat ca Zidane si si-a lovit adversarul! Decizia incredibila a arbitrului a distrus un mit :)

Edinson Cavani Giorgio Chiellini juventus Napoli Italia
Data publicarii: Sambata 02 Martie 2013, 11:58
Data actualizarii: Sambata 02 Martie 2013, 11:58

Derby-ul etapei in Italia a oferit un moment extrem de controversat - lupta dintre primele 2 locuri a avut si o adevarata lupta!

Juventus este aproape de un nou titlu de campioana in Italia! "Bratrana Doamna" a reusit un egal la Napoli, principala sa urmaritoare si are 6 puncte avans in clasament.

Napoli continua seria proasta de 4 meciuri incheiate la egalitate iar starul lui Napoli, Edinson Cavani, este si el in criza - n-a mai marcat de pe 27 ianuarie!

Cu toate astea, Cavani a fost implicat intr-un moment controversat al meciului - tras de par de marcatorul primului gol al meciului (VIDEO AICI), Giorgio Chiellini, Cavani a cedat si l-a lovit cu cotul in gura! Un gest total atipic pentru un jucator recunoscut pentru fair-play-ul sau. Cu toate ca asistentul a parut sa fi vazut faza, Cavani a scapat doar cu un cartonas galben desi se impunea eliminarea uruguayanului. Iar cei de la Juventus, acuzati de multe ori ca sunt avantajati de arbitri de-a lungul timpului, au avut toate motivele sa protesteze. VIDEO AICI

Partida s-a incheiat 1-1, Chiellini deschizand scorul pentru oaspeti in minutul 10 iar Inler egaland cu 2 minute inainte de pauza. CLICK AICI PENTRU REZUMAT

"Am vorbit dupa meci si mi se pare normal ca dupa 90 de minute in care ne-am tot lovit sa se incheie totul dupa ultimul fluier. Ce s-a intampla puteti vedea pe imagini. Ramane insa pe teren" a spus Chiellini la finalul partidei.