VIDEO Fenomenul Inter Milano continuă în Serie A! Avans uriaș al liderului față de marile rivale AC Milan și Juventus Torino

Inter Milano Davide Frattesi Hakan Calhanoglu Lautaro Martinez Simone Inzaghi Italia
Data publicarii: Marti 09 Aprilie 2024, 08:16
Data actualizarii: Marti 09 Aprilie 2024, 08:22

Echipa lui Simone Inzaghi a uitat să piardă în campionatul Italiei.

Inter Milano a învins-o luni seara, în deplasare, scor 2-1, pe Udinese, într-un meci din etapa a 31-a a campionatului italian, cu golul victoriei marcat, ce-i drept, în prelungiri.

La Udine, gazdele au deschis scorul în minutul 40, prin Lazar Samardzic

Elevii lui Simone Inzaghi au marcat în minutul 48, prin brazilianul Carlos Augusto, dar golul a fost anulat pentru un ofsaid.

Cinci minute mai târziu, oaspeţii au primit un penalty pentru intervenţia portarului Maduka Okoye în careu, la Marcus Thuram, iar Hakan Calhanoglu a transformat pentru 1-1 (55).

Davide Frattesi, marcatorul de trei puncte în minutul 90+5

Inter s-a impus totuşi cu 2-1 după ce a marcat golul victoriei în minutul 90+5.

Lautaro Martinez a şutat fără preluare, de la marginea careului, balonul a lovit bara şi a deviat în teren, iar Davide Frattesi a înscris.

S-a încheiat 2-1 pentru Inter Milano, care are 82 de puncte, conducând în clasament cu 14 puncte peste AC Milan, ocupanta locului secund, și 20 peste Juventus Torino, de pe poziția a treia.