VIDEO Răzvan Marin, aproape de golul vieții și cea mai mare notă de la Empoli în meciul cu viitoarea campioană Inter Milano!

Razvan Marin Alexis Sanchez Empoli Federico Dimarco Inter Milano Stranieri
Data publicarii: Marti 02 Aprilie 2024, 08:45
Data actualizarii: Marti 02 Aprilie 2024, 08:51

Echipa tricolorului se află însă pe locul 18, echivalent cu retrogradarea în Serie B.

Liderul din Serie A, Inter Milano, a trecut fără probleme luni seara, pe teren propriu, de Empoli, scor 2-0, asigurându-şi locul în sezonul viitor al Ligii Campionilor.

Golurile au fost marcate de Federico Dimarco (6) şi Alexis Sanchez (81).

La Empoli, Răzvan Marin a fost integralist, s-a remarcat cu un șut excelent de la distanță în prima repriză (minutul 27) și a primit cea mai mare notă din echipa oaspeților de la Sky Sport Italia (6,5, alături de portarul Caprile, care a avut câteva intervenții foarte bune, și de ”decarul” Niang).

Inter Milano, 14 puncte avans față de marea rivală AC Milan, aflată pe locul 2

Cu această victorie, liderul din Serie A şi-a mărit avansul în fruntea campionatului.

Inter are acum 14 puncte avans faţă de a doua clasată, AC Milan.

Pentru Empoli, în schimb, finalul de sezon se anunţă a fi mai complicat.

Formaţia toscană se află pe locul 18, la egalitate de puncte (25) cu Frosinone, prima echipă aflată pe poziţie neretrogradabilă.