Fanii Milanului l-au cunoscut pe 'BANEL'! Diego Lopez a COMIS-O si s-a accidentat! THRILLER cu 9 goluri si un calcai GENIAL VIDEO

AC Milan Diego Lopez jeremy menez Italia
Data publicarii: Luni 15 Septembrie 2014, 08:16
Data actualizarii: Luni 15 Septembrie 2014, 08:21

Cu Pippo Inzaghi la carma, Milan a inceput sezonul in forta!

AC Milan pare sa-si fi regasit stralucirea - dupa 3-1 in prima etapa contra celor de la Lazio, Milan a invins-o aseara intr-un meci interzis cardiacilor cu 5-4 pe Parma! Bonaventura, Honda, Menez de 2 ori si N De Jong au marcat pentru echipa lui Inzaghi, Cassano, Felipe, Lucarelli si De Sciglio (autogol) au marcat pentru Parma. Milan a condus cu 1-0, 3-1, 4-2 si 5-3, insa finalul a fost cu emotii dupa gafa lui Diego Lopez!

Fostul portar al celor de la Real Madrid a fost la un pas sa-si innebuneasca antrenorul - in minutul 89, o pasa a lui De Sciglio spre Diego Lopez a ajuns in poarta Milanului dupa ce spaniolul a gresit preluarea! Mai mult, s-a intins sa prinda mingea si a facut o intindere! Cum AC Milan facuse toate schimbarile (ambele echipe jucau in 10 oameni dupa eliminarile lui Bonera si Felipe), Diego Lopez a terminat meciul intr-un picior! VEZI AICI FAZA

Din fericire pentru Milan, cei de la Parma nu au mai pus poarta adversa in pericol in cele 7 minute de prelungiri!

Cel mai frumos gol al meciului a fost opera lui Menez - fostul jucator de la PSG a profitat de o pasa slaba spre portar, a trimis pe langa acesta si apoi a trimis cu calcaiul in poarta! VEZI AICI GOLUL LUI MENEZ