Surpriză! Cum a apărut Victor Osimhen în ultimul meci al lui Napoli! Fanii nu l-au mai văzut așa din ianuarie 2022

victor osimhen Napoli Serie A Italia
Data publicarii: Duminica 26 Noiembrie 2023, 12:56
Data actualizarii: Duminica 26 Noiembrie 2023, 12:59

Napoli a jucat în deplasare cu Atalanta în etapa cu numărul 13 din Serie A, scor 1-2.

Napoli s-a impus în duelul din deplasare cu Atalanta. Scorul a fost deschis de Kvicha Kvaratskhelia, în minutul 44, însă Lookman a egalat, în minutul 53. În minutul 64, Mazzarri l-a trimis în teren pe Victor Osimhen, care a revenit după accidentare.

Nigerianul a pasat decisiv pentru golul victoriei marcat de Elmas, în minutul 79, iar Napoli a reușit să bifeze o victorie după ce pierduse în ultima etapă cu Empoli.

Apariție surprinzătoare a lui Victor Osimhen

Atacantul și-a surprins fanii cu apariția de sâmbătă seară. Victor Osimhen a apărut pentru prima dată fără mască după ce a purtat-o de pe 17 ianuarie 2022. În ultimul timp, masca de protecție devenise trademark pentru fotbalist, iar un brand italian a fost suficient de inspirat încât să creeze chiar o păpușă cu Osimhen cu mască, ce s-a vândut imediat.

E pentru prima dată în doi ani când nigerianul nu poartă masca, după accidentarea șocantă care i-a provocat multiple fracturi la globul ocular și la obrazul stâng. Victor Osimhen a ratat ultimele șase meciuri ale lui Napoli din cauza unei accidentări.