Adrian Mutu Fiorentina Serie A Udinese Italia
Data publicarii: Sambata 22 Noiembrie 2008, 23:49
Data actualizarii: Duminica 23 Noiembrie 2008, 00:14

Mutu spunea inaintea meciului cu Udinese ca nu intelege de ce acum e considerat indispensabil, desi se gasisera voci care sa-l conteste. Mutu a revenit cu gol si pasa decisiva in victoria cu 4-2 in fata celor de la Udine.

Click aici pentru a vedea golul lui Mutu

Fiorentina a inceput greu meciul cu Udinese si s-a vazut condusa din minutul 28, cand Flores a deschis scorul. Dupa pauza, Mutu a intrat hotarat si a reusit sa egaleze din penalty, in minutul 53. 13 minute mai tarziu, Montolivo a marcat pentru 2-1, ca acelasi jucator sa mai dea un gol. In minutul 79, Mutu a dat pasa de gol pentru Gilardino, iar tabela s-a inchis in minutul 83, cand Di Natale a inscris pentru 4-2.

Min83: Comotto este eliminat pentru hent, Di Natale incrie din penalty. 4:2 pentru Fiorentina
Min79: Mutu paseaza decisiv, Gilardino marcheaza. Fiorentina defileaza: 4-1!
Min78: Montolivo inchide meciul. Fiorentina 3-1 Udinese
Min68: GOL FIORENTINA! Montolivo inscrie!
Min53: Mutu egaleaza din penalty. Mutu l-a executat pe portar cu o scarita, specialitatea casei!
Min45: Fiorentina 0-1 Udinese la pauza.
Min36: Fiorentina tremura: Pasquale la un pas de 2-0!
Min28: Floro Flores il bate pe Frey. Udinese deschide scorul
Min14: Frey intervine senzational la sutul lui Floro Flores

FIORENTINA: Frey, Comotto, Gamberini, Dinelli, Vargas, Donadel, Felipe Melo, Montolivo, Semioli, Gilardino, Mutu

UDINESE: Handanovic, Motta, Domizzi, Coda, Lukovic, Inler, D'Agostino, Pasquale, Pepe, Floro Flores, Sanchez