HCM Baia Mare a pierdut acasa cu Buducnost in sferturile Ligii Campionilor, 24-29. Neagu a marcat de 8 ori

Buducnost HCM Baia Mare Handbal
Data publicarii: Sambata 02 Aprilie 2016, 16:05
Data actualizarii: Sambata 02 Aprilie 2016, 16:06

HCM Baia Mare n-a rezistat in fata galacticelor de la Buducnost. Echipa lui Aurelian Rosca a pierdut pe teren propriu in fata echipei din Muntenegru, 24-29.

Castigatoarea Ligii Campionilor din sezonul trecut are sanse uriase de a merge in Final Four-ul de la Budapesta si in acest an.

Cristina Neagu a marcat de 8 ori pentru Buducnost, care a condus tot meciul. Cea mai mare diferenta inregistrata in timpul partidei a fost de 8 goluri. In repriza a doua, Baia Mare s-a apropiat la un gol distanta, 24-25, insa n-a mai inscris niciun gol pana la final.

Pentru Baia Mare nu au evoluat 4 jucatoare de baza: Paula Ungureanu, Melinda Geiger, Adriana Nechita si Gabriella Szucs.