VIDEO Exploziv! Ce a spus Cristina Neagu despre trasorul trimis în ultima secundă în poarta lui Brest

Cristina Neagu Handbal
Data publicarii: Duminica 05 Februarie 2023, 21:40
Data actualizarii: Duminica 05 Februarie 2023, 21:57

CSM București - Brest 30-30, în Grupa A din Liga Campionilor. Elevele lui Adi Vasile sunt calificate în sferturile competiției.

CSM Bucureşti a e evitat in extremis înfrângerea în faţa echipei franceze Brest cu care a terminat la egalitate, 30-30 (15-18), duminică, în Sala Polivalentă din Bucureşti, într-un meci din penultima etapă a Grupa A a Ligii Campionilor la handbal feminin. Cristina Neagu a adus un punct cu o aruncare reuşită în ultima secundă de joc, iar CSM este lider în grupă.

Cristina Neagu: "Nu a fost un gol imposibil!"

"Nu a fost un gol imposibil, a fost un gol cât un punct, dar sunt convinsă că am înscris în cariera mea goluri mai importante decât acesta. Însă, da, cel puțin în momentul acesta este un gol cât un punct și ne dorim să rămânem acolo. Nu știu, cumva, să prindem un adversar mai accesibil în sferturi, cu toate că cele patru formații din cealaltă grupă sunt foarte puternice”, a declarat Cristina Neagu, potrivit digisport.

În urma rezultatului, CSM Bucureşti are 22 puncte, cu un bilanţ de 10 victorii, două remize şi o înfrângere, fiind calificată în sferturi încă din etapa trecută. Pe locul 2 se află Vipers (21), urmată de Odense (16).

• În etapa a XIII-a s-au mai jucat partidele dintre Vipers - Krim Ljubljana 36-31, FTC Budapesta - SG BBM Bietigheim 28-23 şi DHK Banik Most - Odense 19-37.

CSM - Krim, pe 12 februarie

În ultimul meci din grupa A, CSM Bucureşti va juca în deplasare, cu Krim Ljubljana (12 februarie).