VIDEO Dinamo - CSM Odorheiu Secuiesc 50-37 | Spectacol total făcut de „dulăi”! Au înscris 50 de goluri într-un singur meci

Dinamo CSM Odorheiu Secuiesc Handbal Masculin Liga Zimbrilor sala dinamo Handbal
Data publicarii: Vineri 10 Februarie 2023, 18:31
Data actualizarii: Vineri 10 Februarie 2023, 19:36

Dinamo București s-a impus fără probleme în meciul cu CSM Odorheiu Secuiesc.

Dinamo - CSM Odorheiu Secuiesc 50-37

Minutul 30: Victorie fără probleme pentru Dinamo, care a încheiat meciul cu 50 de goluri marcate, premieră în acest sezon. Golul cu numărul 50 a venit în ultima fază a jocului și i-a aparținut lui Alex Pascual!

Minutul 53: Dinamo înscrie golul cu numărul 45 prin Alex Pascual, cu o super-execuție și are un avantaj de 12 goluri pe tabelă!

Min. 43: Start bun în repriza secundă pentru „dulăi”! Avantaj de 10 goluri față de oaspeți! Scor 36-26!

A început a doua repriză!

PAUZĂ

Minutul 30: Dinamo intră la pauză cu un avantaj de opt goluri în fața oaspeților! Scor 26-18

Minutul 18: Echipa lui Xavi Pascual păstrează un avantaj considerabil pe tabelă, în ciuda faptului că a jucat și în inferioritate numerică. Scor 19-12

Minutul 7: Start în forță pentru „dulăi” însă oaspeții reușesc să țină pasul. Dinamo conduce cu 9-6!

A început meciul!

Dinamo și CSM Odorheiu Secuiesc se întâlnesc vineri, de la ora 17:30, LIVE pe PRO ARENA și VOYO, într-un meci din etapa a 17-a a Ligii Naționale de handbal masculin care se joacă în Sala Dinamo.

”Dulăii”, care au un meci în plus disputat, domină Liga Zimbrilor și au 17 victorii în cele 17 meciuri de până acum, în timp ce oaspeții din Odorheiu Secuiesc se află pe locul 13, penultimul, cu un singur succes.

Dinamo vine după surprinzătorul eșec cu Porto din Champions League

Dinamo vine după un eșec surprinzător în grupele Champions League, 23-32 cu Porto, dar se află în continuare pe locurile de play-off pentru sferturi.

”Un meci în care băieții noștri au nevoie o descătușare după jocul de la Porto. Miza va fi așadar una dincolo de cele trei puncte, pe care Dinamo le va pune cu siguranță în clasament”, au postat ”dulăii” lui Xavi Pascual pe pagina oficială de Facebook a echipei înaintea duelului din Liga Zimbrilor.