LIVE VIDEO Liga Zimbrilor | Poli Timișoara - Dinamo București, 24-35, a fost în direct pe Pro Arena & VOYO! Oaspeții au rămas neînvinși în campionat

politehnica timisoara Dinamo Bucuresti Handbal Liga Zimbrilor Handbal
Data publicarii: Vineri 03 Februarie 2023, 19:00
Data actualizarii: Vineri 03 Februarie 2023, 18:58

Politehnica Timișoara - Dinamo București a fost în direct pe Pro Arena & VOYO

Politehnica Timișoara - Dinamo București se joacă acum pe Pro Arena & VOYO

Minutul 60 Politehnica - Dinamo 24-35: Oaspeții rămân neînvinși în campionat!

Minutul 56 Politehnica - Dinamo 22-32: Akimenko înscrie cu poarta goală, iar oaspeții ajung la 10 goluri diferență față de echipa din Timișoara.

Minutul 41 Politehnica - Dinamo 15-24: Bokhan se înalță deasupra defensivei, prinde o minge apărată de portarul gazdelor și punctează pentru oaspeți pe tabelă.

Minutul 31 Politehnica - Dinamo 11-17: Partea a doua începe acum.

Minutul 30 Politehnica - Dinamo 11-17: Gazdele intră la vestiar conduse la șase goluri.

Minutul 22 Politehnica - Dinamo 8-12: 20 de goluri înscrise cu doar opt minute înainte de pauză!

Minutul 9 Politehnica - Dinamo 3-6: Vali Ghionea încarcă și trage! Aruncare perfectă trimisă de dinamovist. Oaspeții încep bine meciul.

Minutul 1 Politehnica - Dinamo 0-0: Meciul începe acum!

știre inițială

Dinamo București este lider în campionat, cu 15 victorii în 15 etape, distanța față de ocupanta locului secund, CSM Constanța, fiind de zece puncte.

De cealaltă parte, Politehnica Timișoara se află în partea inferioară a clasamentului, pe locul 12 din 14, cu doar 13 puncte.

Duelul dintre cele două echipe este unul dezechilibrat, iar Dinamo București are șanse reale de a rămâne neînvinsă în această ediție a întrecerii interne.

Cu patru etape înainte încheierii fazei grupelor din Champions League, Dinamo București se află pe poziția a patra, cu șanse mari de a trece în optimi.