CSM, BATUTA de Ferencvaros! Neagu a marcat 9 goluri si CSM a avut victoria in mana, dar a cedat la 4 goluri! AICI clasamentul

Champions League Cristina Neagu CSM Bucuresti ferencvaros Handbal CSM, BATUTA de Ferencvaros! Neagu a marcat 9 goluri si CSM a avut victoria in mana, dar a cedat la 4 goluri! AICI clasamentul
Data publicarii: Sambata 09 Ianuarie 2021, 20:59
Data actualizarii: Sambata 09 Ianuarie 2021, 21:04

CSM Bucuresti a fost invinsa de Ferencvaros cu scorul de 31-27 (14-16), in Grupa A a Ligii Campionilor la handbal feminin.

"Tigroaicele'" au cedat in ultimele zece minute ale partidei, iar Ferencvaros a facut diferenta pe fondul acestei caderi, cu ratari si greseli din partea echipei bucurestene.

Unguroaicele au inceput mai bine si au condus cu 3-1, 7-3, 9-5, 10-7 si 11-8, dar CSM a revenit in meci, a egalat in min. 20, 11-11, iar la pauza avea un avantaj de doua goluri, 16-14.

CSM Bucuresti a dominat primele 20 de minute ale reprizei secunde, a condus la trei (17-14) si doua goluri (19-17, 21-19), iar ultima oara s-a aflat in avantaj in min. 50, 25-24. De la 26-26, Ferencvaros a marcat cinci goluri consecutive si si-a asigurat victoria (31-27).

Pentru CSM au inscris Cristina Neagu 9 goluri, Barbara Lazovic 7, Crina Pintea 4, Carmen Martin Berenguer 3, Siraba Dembele Pavlovic 2, Elizabeth Omoregie 1, Andrea Klikovac 1.

Golurile gazdelor au fost reusite de Emily Bolk 5, Katrin Gitta Klujber 5, Noemi Hafra 5, Nadine Schatzl 3, Aniko Kovacsics 3, Julia Behnke 3, Antje Angela Malestein 4, Greta Marton 2, Anett Kovacs 1.

Meciul a fost arbitrat de ucrainenii Valeri Rojkov si Anatoli Novikov, iar delegat EHF a fost Peter Eles.

CSM este la al treilea meci consecutiv fara victorie in competitie, un egal cu Krim, esecuri cu Rostov si Ferencvaros.