Inter, renascut cu Ranieri pe banca! Doua victorii consecutive! CSKA Moscova 2-3 Inter! Chivu a fost titular!

Inter Milano CSKA Moscova Liga Campionilor Grupe
Data publicarii: Marti 27 Septembrie 2011, 20:00
Data actualizarii: Marti 27 Septembrie 2011, 21:00

LIVESCORE din 165 de campionate pe mobilul tau - m.sport.ro!

Inter a suprevietuit frigului din Rusia si a reusit a doua victorie consecutiva cu Claudio Ranieri pe banca tehnica. Lucio si Pazzini au marcat in prima repriza, iar Dzagoev a sunat revenirea inainte de pauza. Vagner Love a egalat si le-a dat sperante rusilor, insa nou-intratul Zarate le-a adus victoria italienilor.

Echipele de start:
CSKA Moscova: Gabulov, Ignashevich, Berezutski, Nababkin, Berezutski, Dzagoev, Mamaev, Aldonin, Oliseh, Doumbia, Vagner Love

Inter: Julio Cesar, Zanetti, Lucio, Samuel, Chivu, Nagatomo, Alvarez, Cambiasso, Obi, Pazzini, Milito

0-1: Lucio '5
0-2: Pazzini '23
1-2:  Dzagoev '45
2-2: Vagner Love '77
2-3: Zarate '79

La acest meci, Javer Zanetti i-a depasit pe Oliver Kahn si Luis Figo la numarul de jocuri disputate in Europa: 143 (43 in Cupa UEFA, 1 Super Cup, 99 CL).