I-a batut cu Varga! Mihai Stoica i-a pupat mana lui Varga dupa gol! :)

Dacian Varga Liga Campionilor Mihai Stoica Unirea Urziceni VfB Stuttgart Grupe
Data publicarii: Miercuri 30 Septembrie 2009, 08:00
Data actualizarii: Miercuri 30 Septembrie 2009, 09:37

Urziceniul a luat primul punct in liga! Echipa lui Dan Petrescu a fost egala Stuttgartului in Ghencea, 1-1!  Varga a fost eroul Urziceniului!

Urziceniul a inceput cum nu se poate mai rau primul meci de acasa din Liga - nemtii au deschis scorul dupa numai 5 minute! La prima ocazie importanta, Tasci nu a dat gres si l-a executat pe Arlauskis din apropiere.

Campiona Romaniei a prins viata in repriza a 2-a - imediat dupa pauza - Varga l-a adus in culmea bucuriei pe Dan petrescu. Varga a reusit primul gol al Urizceniului in cupele europene cu o super executie!

Dan Petrescu nu l-a felicitat insa pe eroul cu Stuttgart, din contra l-a certat pentru ca n-a dat si al doilea gol.

"Varga nu va primi niciun cadou, poate doar daca dadea si golul doi", a spus Dan Petrescu imediat dupa meci.

"Dan Petrescu nu m-a felicitat la vestiar, ci m-a certat ca nu am marcat si al doilea gol", s-a plans Varga la vestiare.

Daca Dan Petrescu nu a fost impresionat de golul de poveste marcat de Varga, MM Stoica a fost atat de exaltat incat nu s-a jenat sa-i pupe mana fotbalistului dupa gol.

Mihai Stoica s-a lasat dus de val imediat dupa golul egalizator al lui Varga si a mers glont la fostul jucator al Sportului pentru a-i pupa mana.

"Daca o sa facem un rezultat bun la Glasgow, atunci o sa jucam cu casa inchisa restul meciurilor. E primul punct pentru care ma bucur sincer. Sunt jucatori de valoare. Am trecut pe locul 3, care ne permite sa continuam in Europa si ar fi un vis devenit realitate", a spus Stoica dupa meci.