VIDEO Dezastru pentru Manchester United! A fost umilită de Galatasaray, pe teren propriu, și e ultima în grupă

Champions League Galatasaray Grupe Champions League Manchester United Grupe
Data publicarii: Marti 03 Octombrie 2023, 23:54
Data actualizarii: Miercuri 04 Octombrie 2023, 08:37

Manchester United și Galatasaray au jucat în manșa secundă a grupelor UEFA Champions League.

Învinsă în deplasare de Bayern Munchen, în prima partidă, Manchester United spera să obțină un rezultat pozitiv în confruntarea cu Galatasaray, de pe teren propriu.

"Diavolii roșii", puși la respect de Galatasaray

După eșecul din Premier League, cu Crystal Palace, formația antrenată de Erik ten Hag a bifat un nou insucces, scor 2-3 cu campioana din Turcia.

Scorul a fost deschis de Hojlund, în minutul 17, iar Zaha a egalat în minutul 23. Manchester United a revenit în avantaj în minutul 67, datorită aceluiași Hojlund, iar de aici situația a devenit critică pentru britanici.

Akturkoglu a egalat în minutul 71, Casemiro a fost eliminat după al doilea cartonaș galben.

Galatasaray a primit o lovitură de pedeapsă, ratată de Mauro Icardi, însă argentinianul și-a luat revanșa trei minute mai târziu, stabilind scorul final.

În urma acestui rezultat, Manchester United se află pe ultimul loc în grupă, cu zero puncte, Bayern fiind lider cu șase puncte, urmată de Galatasaray, cu patru puncte și FC Copenhaga, un punct.