VIDEO | Gol senzational marcat de Kimmich! Sutul de la 25 de metri la care mingea nu s-a invartit

Joshua Kimmich bayern Bayern Munchen Gol super gol Germania VIDEO | Gol senzational marcat de Kimmich! Sutul de la 25 de metri la care mingea nu s-a invartit
Alecu Mihai
Data publicarii: Sambata 22 Mai 2021, 17:41
Data actualizarii: Sambata 22 Mai 2021, 20:00

Mijlocasul lui Bayern marcheaza rar, dar si cand o face, merita vazut.

Bayern a spulberat-o pe Augsburg in prima repriza, conducand cu 4-0 la pauza, iar unul dintre goluri a fost reusit de Joshua Kimmich. Mijlocasul german a sutat de la 25 de metrii usor lateral dreapta, iar portarul Rafal Gikiewicz nu a putut decat sa admire executia fotbalistului lui Bayern, mingea fiind lovita perfecta, ducandu-se in vinclul portii.

In general, jucatorul neamt nu marcheaza foarte des, dar golurile sale sunt mai mereu de efect. Nu mai departe de sezonul trecut, acesta a inscris golul victoriei bavarezilor pe terenul celor de la Dortmund, dupa un lob de la 20 de metri care a facut inconjurul planetei.

Bayern este deja campioana Germaniei inainte de ultima etapa, iar in cazul unui gol, Lewandowski va dobora recordul de goluri marcate intr-un sezon, detinut de Gerd Muller, cu 40 de reusite. Polonezul nu s-a lipit la gol in prima parte.