Stuttgart 1-2 Dortmund. Marica - invins, Sergiu Radu si Munteanu - egal

Data publicarii: Sambata 01 Decembrie 2007, 19:40
Data actualizarii: Sambata 01 Decembrie 2007, 19:40
VEZI TOATE REZULTATELE DIN BUNDESLIGA!

Marica a incheiat cu stangul o saptamana perfecta la Stuttgart. Dupa ce la sfarsitul saptamanii trecute marca primul sau gol pentru campioana Germaniei, iar marti reusea un gol de poveste in Liga Campionilor, Marica a pierdut acasa sambata, cu 1-2 in fata celor de la Borrusia Dortmund.

Delpierre a marcat in propria poarta in minutul 11, iar Dortmund conducea cu 1-0. Meira a egalat pentru Stuttgart in minutul 35, dar Borrusia a plecat cu toate cele trei puncte, dupa golul lui Petrici ('71).

Formatia VfL Wolfsburg, unde evolueaza mijlocasul Vlad Munteanu si atacantul Sergiu Radu, a remizat, pe teren propriu, scor 2-2, cu Eintracht Frankfurt. Pentru gazde au marcat Gentner '6 si Dzeko '48, iar oaspetii au punctat prin Chris '35 si Fink '52.
Munteanu a fost titular, iar in minutul 46 a fost inlocuit cu Dzeko. Sergiu Radu a fost trimis in teren in minutul 82, in locul lui Dejagah.