Mai tari ca Inter! Vfb Stuttgart 4-1 Werder Bremen

VfB Stuttgart Werder Bremen Germania
Data publicarii: Sambata 04 Octombrie 2008, 15:31
Data actualizarii: Sambata 04 Octombrie 2008, 18:48

Campionatul Germaniei ne-a prezentat astazi un super meci intre Stuttgart-ul lui Marica si Werder Bremen, egala lui Mourinho si Chivu in Liga Campionilor. Stuttgart a spulberat cu 4-1 pe Werder si i-a intrecut pe acestia in clasament!

Stuttgart a inceput tare, din pacate fara Marica, atacantul roman nefiind folosit de antrenor, si a deschis scorul in minutul 18 prin Khedira. Meciul s-a jucat in prima repriza doar spre poarta lui Bremen si Stuttgart a mai inscris odata pana la pauza prin Trasch, care a reusit un vole de zile mari. Repriza secunda a inceput la fel ca prima, si colegii lui Marica au inscris prin Hilbert. Werder a dat semne ca se trezeste datorita super golului reusit de Diego din lovitura libera, degeaba insa pentru ca Lanig a inchis tabela la 4-1!